استاد حقوق دریا

عمومی

شرح برنامه

اقیانوس ها بیش از 70 درصد سطح زمین را پوشش می دهند. انسان از نظر زندگی ، کار ، غذا ، مسافرت و سلامتی انسان به اقیانوس ها وابسته است. اقیانوس بزرگترین مخزن تنوع زیستی جهان شامل پستانداران دریایی ، ماهی ها ، سخت پوستان ، نرم تنان و تعداد بیشماری از گونه های دیگر است.

LL.M. این برنامه با هدف گسترش رویکرد سنتی به قانون دریا از موضوعات قضایی و همچنین شامل قانون اساسی مانند حفاظت و استفاده پایدار از منابع بیولوژیکی و حفاظت از تنوع زیستی و محیط زیست است. اگرچه این برنامه مطالعه دارای نمای جهانی مشخصی است ، اما دارای یک بعد مشخص قطب شمال است. بیشتر مناطق قطب شمال از مناطق دریایی تشکیل شده است. تغییرات آب و هوایی جهانی این مناطق را به طور فزاینده ای تحت استفاده های مختلف مانند ناوبری ، بهره برداری از نفت و گاز ، شیلات و تحقیقات قرار خواهد داد. مناطق قطب شمال فرصتهای منحصر به فردی را برای مطالعه رویکردهای قانونی جهانی و منطقه ای برای حفاظت و حفظ محیط زیست دریایی فراهم می کند.

شرح برنامه

 • مدت زمان: 3 ترم
 • اعتبار (ECTS): 90
 • شرایط پذیرش: لیسانس حقوق یا علوم سیاسی + نامه انگیزشی
 • نام درجه: استاد حقوق (LL.M.) در حقوق دریا
 • کد برنامه:
  • متقاضیان نروژی و شمال اروپا: 7001
  • متقاضیان بین المللی: 2033

این برنامه از طریق دوره ها و پایان نامه کارشناسی ارشد خود به دانشجویان مقدمه و دانش گسترده ای از قانون دریا ، از جمله توسعه آن و جنبه های سیاسی و نهادی می دهد. دانشجویان این برنامه توسط کارشناسان حقوقی از دانشکده حقوق و JCLOS و همچنین سایر م institutionsسسات ، مانند سازمان های بین دولتی ، دادگاه های بین المللی ، دانشگاهیان و پزشکان تدریس می شوند. این آموزش شامل سخنرانی ها ، سمینارهای مبتنی بر مسئله ، دوره های نوشتن ، تجارب دادرسی و گشت و گذار در موسسات مربوطه است ، جایی که در تمام فعالیت ها دانشجویان شرکت کننده فعال هستند.

این برنامه با ساختار سه ترم از طریق یک سال تقویمی ، از اوت آغاز می شود. ترم پاییز شامل دو دوره مقدماتی حقوق دریا و سیاست قانون دریا است. ترم بهار روی موضوعات خاص تری در مورد قطب شمال و حفاظت از محیط زیست دریایی تمرکز دارد. در ترم سوم دانشجویان موضوع خاص خود را برای یک پروژه تحقیقاتی منفرد ، که قرار است در تابستان تکمیل شود ، انتخاب می کنند.

رئوس مطالب برنامه:

ترم اول

 • JUR-3050 قانون عمومی دریای

این دوره یک مقدمه کلی برای قانون دریانوردی را فراهم می کند، یعنی قوانین و اصول قوانین عمومی بین المللی که مناطق حوزه دریایی را پوشش می دهند.

 • JUR-3054 قانون عمومی دریای II

این دوره مبتنی بر JUR-3050 است و در مباحث انتخاب شده عمیق تر می شود.

نیمسال دوم

 • JUR-3052 حفاظت از محیط زیست دریایی توسط قوانین بین المللی

این دوره بر روی قوانین حقوقی بین المللی در مورد حفاظت از محیط زیست دریایی از اثرات سوverse استفاده های مختلف انسانی و استفاده پایدار از منابع دریایی متمرکز است.

 • JUR-3053 قانون دریا و قطب شمال

این دوره بر روی موضوعات قانون دریا و قطب شمال تمرکز دارد. قانون عمومی دریا در مناطق دریایی قطب شمال قابل اجرا است. اما در عین حال ، این منطقه ویژگی های خاصی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در این دوره ، دانشجویان باید دانشهایی را که در دوره های قبلی در مورد مسائل قطب شمال کسب کرده اند ، به کار گیرند. به طور کلی ، بنابراین ، این دوره دارای مطالعات موردی است ، با تأکید ویژه بر قطب شمال.

ترم سوم

 • JUR-3910 پایان نامه کارشناسی ارشد در قانون دریا

این یک پایان نامه اجباری است که بر اساس مضامین و س questionsالات قانون دریا تشکیل شده است. دانشجویان تحت نظارت فردی قرار خواهند گرفت. پایان نامه باید حداقل 37 صفحه و حداکثر 55 صفحه باشد ، با قالب بندی مطابق با آیین نامه برنامه قانون دریا ، بخش 14. موضوع پایان نامه دارای یک شخصیت حقوقی یا نیمه قانونی است و می تواند شامل دیدگاه هایی مانند نظریه حقوقی ، تاریخچه حقوقی باشد. پایان نامه باید شامل تجزیه و تحلیل مستقل موضوع و منابع قانونی موجود باشد. این پایان نامه باید مطالعه عمیق یک موضوع خاص را به دانشجو ارائه دهد. مباحث پایان نامه باید شفاف و تا حد ممکن کامل باشد. ارجاع به منابع باید دقیق و قابل تأیید باشد.

نتایج یادگیری

داوطلبان باید در طول برنامه LL.M دانش ، مهارت و صلاحیت عمومی را کسب کنند که به آنها امکان می دهد مشاغل مربوط به قانون مسائل دریا را بر عهده بگیرند. آنها می توانند س questionsالات حقوقی را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنند و خود را به شکلی مستقل و انتقادی به سیستم حقوقی مرتبط کنند.

برای دستیابی به این اهداف ، داوطلبان باید شرایط زیر را کسب و توسعه دهند:

دانش:

یک LL.M. نامزد در قانون دریا باید:

 • دانش پیشرفته در مورد موضوعات اصلی قانون دریا ؛
 • دانش تخصصی سایر موضوعات قانون دریا ؛
 • دانش روش تحقیق علمی.

مهارت ها:

یک LL.M. نامزد در قانون دریا قادر خواهد بود:

 • س questionsالات با ویژگی نظری و عملی را به روشی صحیح و اخلاقی شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید.
 • استفاده از منابع مربوطه قانون به طور مستقل و انتقادی ؛
 • محدودیت های قانون موجود را شناسایی کرده و در مورد لزوم تغییرات بحث کنید.
 • به طور مستقل مطابق با هنجارهای اخلاق تحقیق ، تحت نظارت محدود کار نظارت
 • سازماندهی و استفاده از اطلاعات گسترده و پیچیده ، از جمله شناسایی س mainالات اصلی و زیر تحقیق.
 • به زبان انگلیسی به صورت شفاهی و نوشتاری استدلال حقوقی را به روشی روشن و دقیق برقرار کنید.
 • در مورد تحولات حقوقی در قانون دریا و برای پیشرفت بیشتر صلاحیت های خود به روز باشید.

داوطلب می تواند دانش و مهارت ها را به صورت جداگانه و با همکاری دیگران استفاده کند و همچنین وظایف را در بازه های زمانی مشخص نهایی کند.

صلاحیت عمومی:

پس از گذراندن برنامه ، دانش آموز می تواند:

 • دانش و مهارتهای کسب شده در زمینه حقوق دریا را به صورت جداگانه و با همکاری دیگران اعمال کنید.
 • استدلال را در زمینه قانون دریا به روشنی روشن و دقیق ، به صورت شفاهی و کتبی به جامعه دانشگاهی و مردم ابلاغ کنید.
 • دانش و مهارتهای کسب شده در زمینه حقوق دریا را در سایر زمینه های حقوق بین الملل و برای همه وظایف و پروژه ها در صورت لزوم اعمال کنید.
 • معضلات اخلاقی را که ممکن است در حوزه قانون دریا به ویژه بوجود آید شناسایی کرده و در آنها تأمل کنید و با آنها به روشی مسئولانه برخورد کنید.
 • دانش و مهارتهای کسب شده در زمینه قانون دریا را برای انجام وظایف در بازه های زمانی مشخص اعمال کنید.

فرصت های شغلی

این برنامه دانشجویان را برای مشاغل در سطح ملی و بین المللی ، در سازمان ملل و آژانس های تخصصی آن ، در خدمات دیپلماتیک ملی و همچنین مدیریت دولتی و صنعت و تجارت واجد شرایط می کند. علاوه بر این ، دانشجویان ما برای کارآموزی در م institutionsسسات برجسته بین المللی ، مانند بخش ملل متحد در امور اقیانوس و قانون دریا (DOALOS) و دادگاه بین المللی قانون دریا (ITLOS) انتخاب شده اند. دانشجویان همچنین ممکن است به عنوان دانشجوی دکترا در رشته حقوق دریاها یا سایر مناطق تحقیقاتی ، مجوز فعالیت در دانشگاه را داشته باشند.

ساختار برنامه

مدت، اصطلاح 10 studiepoeng | 10 studiepoeng | 10 مطالعه
ترم اول (پاییز)
JUR-3050_186_E_2020_H_1 (15 ECTS)
JUR-3054_186_E_2020_H_1 (15 ECTS)
ترم دوم (بهار)
JUR-3052_186_E_2021_V_1 (15 ECTS)
JUR-3053_186_E_2021_V_1 (15 ECTS)
ترم سوم (تابستان)
JUR-3910_186_E_2021_H_1 (30 ECTS)

آموزش و ارزیابی

آموزش ، تکالیف و امتحانات باید منعکس کننده انواع مختلفی از وظایف باشد که دانش آموزان در آینده شغلی حرفه ای خود مجبور به انجام آن هستند. هدف این است که از طریق مشارکت فعال دانشجویان در طول دوره ها محقق شود. از طریق مطالعه ، بحث و گفتگو و مقالات. سخنرانی ها مقدمه ای برای موضوعات ارائه می دهند در حالی که سمینارهای مبتنی بر مسئله بیشترین تدریس را در مورد دانش آموزان و معلمان در مورد س identifyالات حقوقی شناسایی و بحث می کنند. دانش آموزان همچنین تشویق می شوند که مقالات را در طول دوره ها برای توسعه دانش خود در مورد موضوعات و مهارت های تحلیلی تحویل دهند.

در حین نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد ، دانشجویان حق نظارت دارند. مقررات برنامه قانون دریا ، بخش 18.

دانش آموزان در طول و در پایان مطالعه ارزیابی می شوند. اشکال ارزیابی شامل الزامات کاری ، شش ساعت آزمون کتبی مدرسه ، یک آزمون خانگی و یک آزمون شفاهی است و در پایان تحصیل ، هر دانش آموز باید یک پایان نامه کارشناسی ارشد بنویسد. امتحانات و پایان نامه با نمره F به تصویب نرسیده ، AF درجه بندی می شود. دانشجویانی که شکست می خورند یا دلایل قانونی دیگری برای غیبت دارند ممکن است امتحانات را تکرار کنند ، رک. آیین نامه امتحانات در دانشگاه 21 و 22 بخش Tromsø.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار ، قالب امتحان و معیارهای ارزیابی ، به شرح دوره های جداگانه در وب سایت UiT مراجعه کنید.

آخرین به روز رسانی نوامبر 2020

درباره این دانشگاه

UiT The Arctic University of Norway is a medium-sized research university that contributes to knowledge-based development at the regional, national, and international levels.

UiT The Arctic University of Norway is a medium-sized research university that contributes to knowledge-based development at the regional, national, and international levels. اطلاعات محدود
18 , Tromsø , Hjemmeluft , Kirkenes , همرفست , Harstad , نارویک , Bardufoss , بدو , Mo i Rana , Longyearbyen + 10 بیشتر کمتر