دانشگاه ها در

اطلاعات دقیق در مورد مکان های مختلف تحصیل

روی لینک های زیر کلیک کنید تا درباره مقررات تحصیل در کشورهای مختلف اطلاعات لازم را بیابید. ما اطلاعات کلی درباره کشورها ارائه خواهیم نمود و در خصوص نظام آموزشی تحصیلات عالی در کشورها، ویژگی های حقوقی، میزان شهریه، چگونگی یک سال تحصیلی، امکان تحصیل در رشته حقوق برای دانشجویان بین الملل و بسیاری دیگر سخن خواهیم گفت.

مطالعات حقوقی در سرتاسر جهان

برنامه های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق از سوی مدارس حقوق و دانشکده های حقوق در دانشگاههای سرتاسر جهان ارائه می شود. مطالعات حقوقی تقریباً طیف گسترده ای از رشته ها را دربر می گیرد و تقریباً برای تمامی دانشجویان آتی مناسب است.

موسسات آموزش عالی مختلفی در سرتاسر دنیا وجود دارد که در رشته حقوق تخصص دارند. اگر چه جزئیات آنها بنا بر کشورمحل تحصیل با یکدیگر متفاوت است، لیکن بیشتر آنها در یکی از چند دسته بندی زیر قرار می گیرند، مانند:

 • دانشکده های حقوق در دانشگاه ها که هم بر تحقیق و هم بر مطالب درسی متمرکز می باشند و مجموعه وسیعی از تخصص های حقوقی را در بر می گیرند؛
 • مدارس حقوقی که بر درجه های تحصیلی خاص متمرکز می باشند؛
 • مدارس بازرگانی با محوریت درجه های تحصیلی یا گواهینامه هایی که مرتبط با بازرگانی و حقوق است.
 • موسسات تخصصی با محوریت گواهینامه ها و درجه های تحصیلی برای افراد شاغلی که به دنبال کسب تخصص در حوزه حقوقی مورد نظر خود می باشند.

بسیاری از دانشگاهها در سرتاسر جهان LLB ، LLM و MBA حقوق، PhD در برنامه های حقوق به انضمام دوره های حقوق را ارائه می کنند. معمولاً دانشجویان در رشته ای در زمینه حقوق مانند حقوق بازرگانی، حقوق بین الملل، حقوق محیط زیست، حقوق مالیه، حقوق جزا، قانون مالیات و غیره تخصص کسب می نمایند.

دانشجویان مستعد همچنین ممکن است تحصیل در خارج از کشور را مد نظر قرار دهند، به ویژه اگر علاقمند به حوزه های فوق تخصصی در رشته حقوق باشند. هر روز دانشجویان بیشتری در فراسوی مرزها در تمامی سطوح تحصیلات عالی ( تحصیلات در سطح دانشگاه یا کالج) به تحصیل مشغول می گردند. براساس موسسه آمار (UIS) دپارتمان تحصیلی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) شمار دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشورها به مرز 4 میلیون نفر در سال می رسد، که نسبت به تعداد دو میلیون نفر در سال 2000 تقریباً دوبرابر شده است. دانشجویان در شرق آسیا و پاسیفیک 28% کل این رقم را به خود اختصاص می دهند، این درحالی است که دانشجویان آمریکای شمالی و اروپا درحدود 15% این رقم را تشکیل می دهند. کشورهایی که بیشترین تعداد دانشجو را به خارج از کشور می فرستند عبارتند از چین، هند و جمهوری کره. درحدود 6 درصد دانشجویان از آسیای مرکزی و درحدود 5 درصد دانشجویان از جنوب صحرای افریقا در خارج از کشور تحصیل می کنند و این دانشجویان از این مناطق بیشترین تحرک و جابجایی را در جهان دارند. مقصد های برتر برای دانشجویان بین الملل همانا ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، فرانسه، آلمان و ژاپن است.

بسیاری از دانشجویان نیز در برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد آنلاین یا آموزش از راه دور ثبت نام نموده اند که در کشورهایی غیر از کشور اقامت خود ارائه می شود. این دانشجویان در آمارهای UIS گنجانده نشده اند و بنابراین تعداد کل دانشجویان بین الملل تاحدودی بیشتر است و احتمالاً از مرز 4 میلیون نفر فراتر می رود.

دانشجویان ممکن است به دلائل متعدد تحصیل در خارج از کشور را مد نظر قرار دهند:

 • برای آنکه بتوانند از میان برنامه های برتر حقوق برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمایند. به علاوه، برخی از متخصصان حقوق تنها در کشورهای معدودی وجود دارند، و یا بهترین برنامه های تحصیلی تنها در مناطق خاصی وجود دارد.
 • تحصیل در محیط فرهنگی متفاوت. دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دوره های LLM و MBA حقوق و PhD در حقوق و یا دوره های تحصیلی حقوق می باشند که مربوط به منطقه خاصی از جهان است، می بایست برنامه ای را انتخاب نمایند که در آن منطقه آموزش داده می شود تا کاملاً در آن فرهنگ غوطه ور گردیده و درک بهتری از رشته تحصیلی خود داشته باشند. مضاف براینکه، دانشجویانی که در پی یافتن شغل در حوزه حقوق بین الملل هستند، تجربه بسیار ارزشمندی از زندگی در یک فرهنگ دیگر کسب خواهند نمود.
 • • زمانی که برنامه تحصیلی به زبان دیگری غیر از زبان مادری تدریس می شود، مهارتهای زبانی مضاعفی حاصل می شود. علاوه بر این، اگرچه بسیاری از برنامه های LLB، LLM و PhD هم اکنون به زبان انگلیسی تدریس می شود، لیکن دانشجویان می توانند با مطالعات بیشتر یا همسانی با مردم محلی از مزایای افزایش مهارت های زبانی خود بهره مند گردند.

دانشجویانی که در نظر دارند درجه تحصیلی در حوزه حقوق کسب نمایند به هنگام اتخاذ تصمیم درباره تحصیل در دانشگاهی در کشور خود یا خارج از کشور ممکن است موارد زیر را مد نظر قرار دهند:

 • هزینه برنامه تحصیلی، از جمله هزینه های زندگی. برخی از کشورها شهریه های ارزان و یا حتی رایگان دارند، اما پس انداز آنها ممکن است صرف هزینه بالای زندگی گردد. با این حال، بسیاری از کشورها و دانشگاههای مستقل بورسیه تحصیلی و دیگر انواع کمک های مالی را ارائه می نمایند که برخی از آنها به دانشجویان بین الملل تعلق می گیرد. همچنین کشورها از لحاظ اینکه دانشجویان بین الملل تا چه اندازه اجازه کار دارند، متفاوت می باشند، برخی از کشورها اصولاً به دانشجویان بین الملل اجازه کار نمی دهند. هزینه بیمه درمانی نیز از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است.
 • • کیفیت آموزش نسبت به هزینه و عوامل نامحسوس موثر در تحصیل در خارج از کشور مانند تطابق فرهنگی و مهارت های زبانی. اگرچه کلیه برنامه های کارشناسی ارشد حقوق از استانداردهای بالایی برخوردار می باشند، لیکن روش های تدریس در مدارس مختلف، برنامه های تحصیلی و فرهنگ ها بسیار متفاوت است. علاوه بر این، برخی دانشجویان ممکن است دریابند که تحصیل به زبان غیر بومی، یادگیری آنان را کاهش می دهد.
 • مهارت های زبانی مورد نیاز است. دانشجویانی که مهارت لازم در زبان مورد استفاده در تدریس مطالب درسی یک مقطع خاص تحصیلی را ندارند، می توانند یک سال اضافی یا بیشتر را به کسب مهارت زبانی بگذرانند. گاهی اوقات دانشجویان می توانند این مهارت را از طریق مطالعه در کشور بومی خود کسب نمایند، اما در سایر موارد ممکن است لازم باشد یک دوره زمانی اضافی در خارج از کشور باشند.
 • • نوع مطالعات حقوقی قابل ارائه، مانند پاره وقت در مقابل تمام وقت، آنلاین و آموزش از راه دور. بیشتر کشورها از دانشجویان بین المللی که ویزای دانشجویی دارند، می خواهند که به صورت تمام وقت در آن کشور به تحصیل بپردازند. اما، دانشجویانی که با اجازه کار در یک کشور دیگر مقیم هستند نیز می توانند به تحصیل در رشته حقوق به صورت پاره وقت بپردازند.
مضاف بر اینکه برنامه های تحصیلی حقوق آنلاین و آموزش از راه دور انعطاف پذیری فراوانی دارند.

اکنون از فرصت استفاده کنید و مروری بر دانشکده های حقوق و مدارس حقوق درسرتاسر جهان داشته باشید. اگر می دانید چه می خواهید، مستقیماً روی کشور یا برنامه های مورد نظر خود کلیک نمائید. یا زمانی را به مرور و خواندن برنامه های حقوق جالب توجهی که در سرتاسر جهان موجود است، اختصاص دهید.

اطلاعات بیشتر اطلاعات محدود