Université libre de Bruxelles - ULB

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

خوش آمدید به Université Libre de Bruxelles!

برزیل، شهر بر روی جمعیت بشر

در قلب اروپا، فقط 1h20 توسط قطار از پاریس، 1h30 از آمستردام، و 1h50 از لندن و کلن، بروکسل ارائه می دهد تمام مزایای یک شهر پایتخت و کیفیت زندگی یک شهر بزرگ و پر جنب و جوش است. بروکسل به تمام مؤسسات عمده اروپائی مهاجرت می کند. این صندلی رسمی اتحادیه اروپا و بسیاری از دیگر نهادهای تصمیم گیری سیاسی و اقتصادی است و دارای تعداد بیشتری از مشاغل، سازمان ها و کارشناسان بین المللی است.

سنت طولانی مهمان نوازی و تبادل در سبزترین سرمایه اروپا به این معنی است که بازدیدکنندگان و ساکنین به طور یکسان می توانند از ترکیب گسترده ای از غذا و موسیقی جهان لذت ببرند، در حالیکه می توان از تعدادی از موزه ها و نمایشگاه ها استفاده کرد. Université Libre de Bruxelles یا ULB واقع در قلب شهر نیز فعالیت های فرهنگی، جشن و ورزش های بسیاری را ارائه می دهد. دانشگاه های دانشگاهی و مناطق اطراف آن بسیار جذاب هستند، و فقط ترکیبی از مطالعات و اوقات فراغت را ارائه می دهند.

40128_ulb_2.jpgچند فرهنگی و بین المللی

به عنوان یک دانشگاه چند فرهنگی با یک سوم دانشجویان و محققان خارج از کشور ، روابط بین الملل یک واقعیت روزانه برای دانشگاه آزاد بوربول است، درست همانند شهر بروکسل که یکی از شهرهای جهان جهان است. همکاری با دانشگاه ها از سراسر جهان در هر دو آموزش و تحقیق افزایش یافته است، به طور عمده به برنامه های تحرک مختلف اروپا کمک می کند. دانشگاه علاوه بر برنامه های تحرک دانشجویی، برنامه های یکپارچه مختلف را با شرکای خارجی ارائه می دهد، از جمله مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری. تعدادی از این برنامه ها دارای مجوز معتبر Erasmus Mundus شده اند.

موضع بی نظیر آن در رابطه با اروپا و جهان منجر به تعدادی از موافقت نامه ها، همکاری ها و همکاری های ویژه ای با برخی از دانشگاه های برتر دنیا شده است. با سالها تجربه در سطح بین المللی، دانشگاه UNICA، شبکه ای از 45 دانشگاه برتر اروپا را که شامل بیش از یک میلیون دانش آموز است، راه اندازی کرد. این یکی از اعضای بنیانگذار انجمن بین المللی دانشگاه های عمومی (IFPU) است.

بین المللی شدن موسسه بر اساس موارد زیر است:

  • همکاری بین المللی با منطقه Nord-Pas-de-Calais (Lille) فرانسه
  • یک سیاست شرکای ترجیحی برای ایجاد فعالیت های مشترک و بلند مدت با حدود ده مؤسسه (به ویژه آکسفورد، پاریس VI، برکلی، مونترال، UBC در ونکوور، فودان در شانگهای)
  • تعدادی از نهادهای تخصصی و مراکز از جمله Institut d'études européennes (دانشکده اقتصاد و مدیریت سلوای بروکسل، دانشکده بهداشت عمومی، مرکز مطالعات کانادایی، مطالعات چک و غیره).
  • گفت و گو در اطراف و باز به کشورهای در حال ظهور

در طول سالها و به رغم منابع محدود، ULB توانسته است سطح بالایی از خود را حفظ و مسئولیت های عمومی و اجتماعی خود را حفظ کند. این دانشگاه معتقد است که می تواند با ایجاد یک رابطه اعتماد، ابعاد انتقادی و بی طرفی مورد نیاز در دنیای جهانی، بتواند در ایجاد یک جهان راست تر و دموکراتیک کمک کند.

40130_ulb_4.jpgتحقیق مبتنی بر زمین

چهار جایزه علمی نوبل، یک مدال فیلد، سه جایزه گرگ و دو جایزه ماری کوری، شواهد بیشتری از سنت طولانی مدت برتری این دانشگاه است.
Université Libre de Bruxelles یکی از اعضای فعال منطقه تحقیقاتی است و در حدود 130 پروژه که از طریق هفتمین برنامه چارچوب اروپایی تامین می شود، مشغول به فعالیت هستند. در طی چند سال گذشته، 7 grant gran را از محدوده تحقیقات اروپایی (ERC) برای تامین مالی تحقیق در پزشکی، اقتصاد، ریاضیات، جامعه شناسی یا علوم سیاسی و همچنین 2 دانش پیشرفته در هوش مصنوعی و فیزیک به دست آورده است. علاوه بر این، موسسه مطالعات مطالعات اروپایی به عنوان یک مرکز تحقیقاتی اروپایی Jean Monnet شناخته شده است.

STANDARDS آموزش عالی

دانشگاه آزاد بروکسل دارای 13 دانشکده، دانشکده و موسسات تخصصی است که تمام رشته ها را پوشش می دهند و از ترکیب منابع و پژوهش های علمی استفاده می کنند. این تقریبا 40 برنامه کارشناسی و 235 برنامه فارغ التحصیل را ارائه می دهد . این همکاران 20 مدارس دکترا را تشکیل می دهند که تقریبا 1600 دکترا در حال انجام است. برخی از برنامه های کارشناسی ارشد ما بر روی رشته های بین رشته ای متمرکز هستند، در حالی که دیگران از طریق دوره های کارشناسی ارشد اروپا یا چندزبانه بیشتر بر روابط بین الملل تمرکز می کنند. ما همواره در همکاری نزدیک با VUB (Vrije Universiteit Brussel - Brussels Flemish-speaking University) برای چندین سال کار کرده ایم.

انسان گرایی، مسئولیت فردی ...

"Université Libre de Bruxelles تدریس و تحقیق را بر اساس اصل آزادی بی اساس آغاز می کند. این امر در همه حوزه ها، استقلال قضاوت و رد اعتقادات مبتنی بر اقتضاء دانش است." (ماده 1 مقررات ULB). یکی از ویژگی های ویژه آموزش ULB این است که دانشجویان آزادی شخصی خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهند و همچنین حمایت لازم را به آنها ارائه دهند. این به خود دانش آموزان کمک می کند تا از فرصت ها و اشکال مختلف پشتیبانی که برای آنها در دسترس است بهره مند شوند: دانشگاه در نتیجه مسئولیت مدرسه ای است.

... و نوآوری

مهمترین نوآوری ها در سطح تحصیلات تکمیلی معرفی شده است. این برنامه ها، که بعضی از آنها در شب و در تعطیلات آخر هفته تدریس می شوند، مخصوصا در بزرگسالان کار می کنند و بر اساس نیازهای اجتماعی و اقتصادی جدید (بازاریابی یورو، اداره شرکت ها و غیره) یا تحقیقات پیشرفته (زیبایی شناسی و فلسفه هنر، فلسفه علم، بیوانفورماتیک و غیره). دوره های جدید و نوآورانه این طبیعت خود را در سنت ULB سنتی ULB بنا نهادند و در حال توسعه آن در جهت های جدید.

40129_ulb_3.jpgتمرکز بر تنوع زبانشناسی و فرهنگی

به عنوان یک دانشگاه فرانسوی، اکثر دوره های دانشگاه Liberre de Brussels در فرانسه برگزار می شود. با این حال، تعداد روزافزون مدرک کارشناسی ارشد به طور جزئی یا به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره های فرانسوی را قبل و در طول سال تحصیلی ارائه می دهد تا به دانش آموزان بین المللی خود در بهبود مهارت های زبان خود کمک کند.

یک دانشگاه معتبر

Université Libre de Bruxelles مصمم است تا هرکسی فرصتی برای ادامه تحصیلات عالی خود داشته باشد و تعدادی از برنامه های حمایت از دانش آموزان را توسعه داده است : مثلا پشتیبانی مالی و روحی، راهنمایی، کلاس های فرانسوی و غیره. دانشگاه همچنین دانشگاهی غیر دانشگاهی را فراهم می کند حمایت کردن. یک نمونه قابل توجه یک برنامه پشتیبانی برای دانش آموزان مدارس متوسطه (Schola) است که جوایز کمینویوس یونسکو را دریافت کردند .

از زمان تاسیس آن در سال 1834، Université Libre de Bruxelles در بحث های جاری در مورد تفکر انتقادی و آزادی دخیل بوده است. این شامل مخالفت سخیف علیه دیکتاتوری و سایر سوءاستفاده های ملی، ارتقاء فرصت های برابر و مسائل دیگر اجتماعی است. پس از تاسیس یکی از اولین سازمان های غیر دولتی (CEMUBAC)، دانشگاه همچنان به نقش فعال در کمک های توسعه و همکاری بین المللی ادامه می دهد.

اروپایی و بین المللی، استقبال مستقل، متعهد و پویا، Université Libre de Bruxelles همچنین می تواند بر روی شبکه های فارغ التحصیلان جهانی خود (امارات متحده عربی)، بهترین سفیران این دانشگاه حساب کند. بر اساس اصل تحقیق رایگان که استدلال مستقل و رد تمام سنت را تحمیل می کند، دانشگاه ایده های اصلی خود را به عنوان یک نهاد آزاد حفظ کرده است که به شدت در دفاع از ارزش های دموکراتیک و انسانی دخیل است.

آزادی تحقیق و مشارکت

دانشگاه آزاد بروکسل تدریس و تحقیق خود را بر اساس اصل تحقیق رایگان تدوین می کند و همیشه دانش آموزان خود را قادر به بازی نقش فعال و مشارکتی در زندگی دانشگاه و ارزیابی آموزش های دریافتی می داند . در اصل، اصل تحقیق آزاد، که بر قضاوت مستقل و رد یک دیدگاه مبتنی بر دانش بر دانش مبتنی است، در مجال دانشگاه است.

در نتیجه، ULB یکی از معدود دانشگاههای بلژیکی و حتی اروپایی است که دانشجویان در تمام مراجع تصمیم گیری نمایندگی می شوند. در همین رویکرد، روش ارزیابی معلم سیستماتیک بیش از بیست سال است که براساس ارزیابی خود از توانایی های آموزشی معلمان خود دانش آموزان است.

مکان ها

بروکسل

Université Libre de Bruxelles

Address
Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles
1050 بروکسل, بلژیک
تلفن
+32 2 650 38 72