Karoli Gaspar University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

آمار

دانشگاه Károli Gáspár توسط کلیسای اصلاح شده در مجارستان تأسیس شد. این واقعیت در نام رسمی موسسه منعکس شده است: دانشگاه Károli Gáspár از کلیسای اصلاح شده در مجارستان.

این دانشگاه به نام Károli Gáspár ، کشیش کالوینیستی ، که اولین ترجمه کامل مجارستان از کتاب مقدس را در سال 1590 تهیه کرد ، نامگذاری شد.

این دانشگاه از سال 1993 تا کنون تأسیس شده اما تاریخ آن ریشه در سال 1839 م.

علاوه بر بوداپست و ناجیکاوری که دو پردیس اصلی در آن قرار دارند ، دانشگاه کرولی گاسپور دوره هایی را در کشورهای همسایه برگزار می کند: در Targu Mures / Marosvásárhely و Ilieni / Ilyefalva (هر دو در رومانی) ، و همچنین در Berehove / Beregszász (اوکراین) و در Levice / لوا (اسلواکی) با همکاری مؤسسات آموزش عالی محلی.

شماره

بیش از 7600 دانشجو در سال تحصیلی 2017/18 در دانشگاه ثبت نام کردند ،

که از 5 دانشکده زیر تشکیل شده است:

  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم انسانی و علوم انسانی
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده آموزش معلمان
  • دانشکده مطالعات اجتماعی و علوم بهداشتی.

حدود 50 بخش به طور کلی به چهار دانشکده تعلق دارند.

528 نفر از اعضای هیات علمی در برنامه های 38 (کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، تک چرخه) تدریس می کنند.

خوش آمدید رکتور

سلف قانونی دانشگاه ما آکادمی متکلمان اصلاح شده بوداپست بود که در سال 1855 تأسیس شد و در سال 1990 از طرف پارلمان مجارستان به دانشگاه اعطا شد. در سال 1993 مجمع عمومی کلیسای اصلاح شده در مجارستان تصمیم به ایجاد دانشگاهی گرفت که طیف گسترده ای دانشکده ها ، و این تصمیم بعداً در سال ، بیست و یکم سپتامبر توسط پارلمان جمهوری مجارستان تصویب شد. کلیسای اصلاح شده در مجارستان با ایجاد دانشگاه Károli Gáspár ، اهداف پدران خود را تحقق بخشیده است. دانشگاه ما ، با روحیه universitas shkenciarum ، هدف دارد تا از طریق کارهای آموزشی ، تدریس و دانشگاهی ، وضعیت نه تنها کلیسا بلکه ملت را نیز ارتقا بخشد.

"بدون دانش ، مردم من هلاک خواهند شد!" - چنین فریاد انبیای عهد عتیق و اصلاح طلبان در موعظه هایشان بود. نمی توان تصور کرد که لژیون های دانشمندان سرگردان دانشگاه با عقاید اصلاح شده ، که راهی سوئیس ، هلند ، آلمان ، اسکاتلند و بعداً آمریکای شمالی شده اند ، بر کلیسای اصلاح شده و همچنین بر فرهنگ مجارستان تأثیر گذاشته اند. روح پروتستانستانی مجارستان در افرادی تجسم می یابد که از آن جمله می توان به Gáspár Károli ، Gáspár Heltai ، Albert Szenczi Molnar ، Bálint Kocsi Csergő ، János Apáczai Csere ، Sándor Kőrösi Csoma ، Bolyais و Tasnóz Lósorz Endre Gyökössy ، در میان دیگران. مدارس و دانشگاه های پروتستان با گذشت زمان ، راه را برای فرهنگ اصلاح شده و مجارستان هموار کرده اند. آنها در آینده به این کار ادامه خواهند داد.

تعهد دانشگاه Kroli Gásp isr این است که به سنت های برجسته کالج های اصلاح شده Sárospatak ، Pápa ، Debrecen ، Kolozsvár و Nagyenyed ادامه دهد. علاوه بر آموزش وزرای دین ، به منظور تحقیقات دانشگاهی ، آموزش جایگاه مدرس و برای مدرک دکترای فلسفه و اعطای مدرک تحصیلی ، اهداف و اهداف آن تهیه دانشگاه - و دانشکده- سطح تحصیلات اساسی را در چندین زمینه و شاخه بورس تحصیلی ، و قادر به انجام تحقیقات دانشگاهی ، مطابق با سنت های فوق و با روحیه اصلاحات ، انجام دهید.

باشد که خداوند این نهاد بیش از 160 سال را برکت دهد. ما این امیدواری را می خواهیم با این امید که بتواند مأموریت ذکر شده در بالا را در دهه های بعدی انجام دهد.

پروفسور دکتر جوزف زنسگلر
رئیس

بیانیه مأموریت

در روح کلام کتاب مقدس ، مأموریت دانشگاه این است که به جوانان آگاهانه مدعی اخلاق و ارزشهای معنوی مسیحیت و آموزش افراد متخصص با دانش به روز برای خیرخواهی ملت ، خدمت به مجارستانی های مقیم زندگی بپردازد. در مجارستان و خارج از مرزهای ما ، قبل از هر چیز ، سیستم اصلاح شده موسسات و جوامع اصلاح شده. علاوه بر این ، مأموریت این دانشگاه تشویق همکاری های علمی و اجتماعی جوامع معترض در اروپا از طریق کمک به یک مرکز در مجارستان و افزایش مشارکت اعضای جامعه اصلاح شده مجارستان در زندگی فکری و دانشگاهی است. از طریق همه اینها ، دانشگاه در انجام مأموریت اجتماعی مسیحی کلیسای اصلاح شده مجارستان نقش دارد.

زندگی دانشجویی

در سطح دانشگاهی ، دانشجویان دانشگاه Károli Gáspár توسط اتحادیه دانشجویان (EHÖK) نمایندگی می شوند . وظایف اتحادیه دانشجویان شامل کمک به برقراری ارتباط بین دانشجویان ثبت نام شده و دانشگاه ، نمایندگی از علایق دانشجویان در آموزش عالی و امور دانشگاهی و همچنین در سازمان های منطقه ای و ملی است. EHÖK مجبور است همكاری اتحادیه های دانشجویی دانشكده ها را هماهنگ كند و همچنین در سازمان های بین المللی دانشجویی نیز عضویت دارد.

دانشگاه Károli Gáspár زندگی دانشجویی واقعاً فعال و در حال پیشرفت دارد. اتحادیه دانشجویی طیف گسترده ای از برنامه های فرهنگی و حرفه ای را برای دانشجویان ترتیب داده و ارائه می دهد. اتحادیه دانشجویی همه را تشویق می کند تا با اساتید و همرزمان مدرسه خود در خارج از دانشگاه ملاقات کنند ، به روابط دوستانه جدید و ایجاد روابط جدید بپردازند.

روزهای انجمن Károli در هر ترم قبل از استراحت پاییز و بهار برگزار می شود. در این مواقع ، سخنرانی های متنوعی برای دانشجویان برگزار می شود ، مربوط به رشته تحصیلی و حرفه های آینده آنها ، که توسط اساتید آنها و یا متخصصان شناخته شده رشته هایشان برگزار می شود. به عنوان مثال ، دانشجویان حقوق می توانند در سخنرانی هایی که توسط قاضیان ، وکلا یا دادستانانی برگزار می شود ، شرکت کنند که دوره شغلی خود را معرفی می کنند. آخرین روز این رویداد روز ورزش است که در آن شرکت کنندگان می توانند فوتبال ، هندبال ، بسکتبال ، والیبال بازی کنند یا زامبا را امتحان کنند. دانش آموزان شجاع تر حتی می توانند به نبرد پینت بال بپیوندند.

دانشجویان این دانشگاه می توانند در طیف گسترده ای از تیم های ورزشی آماتور در رشته های فوتسال ، بسکتبال ، هندبال ، والیبال یا واترپلو شرکت کنند. این تیم ها در مسابقات آماتوری که بین سایر دانشگاه ها و دانشکده ها برگزار می شود ، بازی می کنند. فرصت پیوستن برای همه ، حتی برای مبتدیان مطلق ، باز است. به غیر از فعالیت های ورزشی ، دانش آموزان این فرصت را دارند که رقص عامیانه مجارستانی را نیز یاد بگیرند.

دانشکده الهیات برنامه های معنوی بسیاری را برای دانشجویان ارائه می دهد ، زیرا زندگی فعال مذهبی / معنوی در دانشگاه مهم و مورد تشویق قرار می گیرد. در سالن اقامتگاه دانشجویی Ráday گروه های مطالعاتی کتاب مقدس هر هفته یک بار برای سرنشینان برگزار می شود. مناسبت های مشابهی توسط کشیش دانشگاه نیز برگزار می شود. خود دانشکده برنامه های مذهبی بیشتری را ارائه می دهد ، به عنوان مثال نماز جمعه ظهر روزهای هفته برگزار می شود و همچنین گروه های مختلف دعا با هماهنگی دانشجویان مشتاق دانشکده وجود دارد.

کالج مطالعات پیشرفته Bocskai István یک موسسه خودمختار است که دارای استانداردهای بالایی از آموزش حرفه ای است. هدف آن ارائه آموزش با کیفیت بالا ، حمایت از دانشجویان با استعداد و آموزش روشنفکران جوان با انگیزه و جاه طلب است. برای دستیابی به این اهداف ، اعضای کالج مطالعات پیشرفته در دو کارگاه بر اساس رشته تحصیلی خود فعالیت می کنند که موارد زیر است: حقوق عمومی یا خصوصی.

KAPSZLI یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال 2004 تاسیس شده است. اعضای آن ، که در دانشگاه روانشناسی تحصیل می کنند ، به منظور معرفی علم روانشناسی به همه ، کنفرانس ها و رویدادهایی را برگزار و میزبانی می کنند. در طی این سخنرانی ها ، که اغلب توسط متخصصان شناخته شده رشته های مربوطه برگزار می شود ، موضوعات جالب کنونی و اکتشافات جدید در روانشناسی مورد بحث قرار می گیرد. علاوه بر این KAPSZLI دانشجویان را برای زندگی حرفه ای آینده خود آماده می کند.

هر سال KAPSZLI با 40 سخنرانی و بیش از 20-30 کارگاه آموزشی طی 3 روز یکی از بزرگترین کنفرانس مجارستان در زمینه روانشناسی را برگزار می کند. در طول سال سخنرانی های کوچکتر به صورت ماهانه برگزار می شود. مقدمات این سخنرانی ها از جمله طراحی صفحه و پوستر ، تماس با اساتید ، تبلیغات ، جستجوی اسپانسرها ، همه توسط اعضای KAPSZLI ، که دائما در تلاش برای بهبود سازمان خود هستند تنظیم شده است.

مکان ها

بوداپست

Károli Gáspár Református Egyetem

Address
H-1091 Budapest, Kálvin tér 9.
بوداپست, مجارستان

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

برنامه ها

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید: