LLM در قانون تجاری

عمومی

شرح برنامه

بسیاری از معاملات بزرگ شرکت و تجاری در ژوهانسبورگ ، قطب اقتصادی آفریقای جنوبی انجام می شود. بنابراین دانشکده حقوقی UJ برای ارائه یک LLM کاملاً مرتبط در حقوق تجارت ، دانشجویان را از شرکتهای تجاری پیشرو جذب می کند. تیم مدرسین درگیر ، رهبری فکری و بینش عملی برجسته را ترکیب می کنند که در آموزش آنها منعکس می شود.

کارشناسی ارشد در رشته حقوق بازرگانی یک مدرک تحصیلی انعطاف پذیر است که امکان انتخاب گسترده ای از ماژول ها را فراهم می کند که می توانند با توجه به علایق و تمرکز هر دانش آموز ترکیب شوند. این می تواند در یک سال برای دانشجویان تمام وقت و بیش از دو سال برای دانشجویان نیمه وقت تکمیل شود.

این مدرک شامل یک پایان نامه جزئی در مورد موضوع تجارت تجاری به همراه سه ماژول تدریس شده از موارد زیر است:

(i) قانون بانکداری (ترم اول)

این ماژول در قانون بانکداری به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان را در مورد جنبه های قانونی که در بخش بانکی از اهمیت بالایی برخوردار هستند دانش ویژه ای به دانشجویان ارائه دهد. این ماژول جوهر مفاهیم مرکزی مانند "بانکی" ، "پول" و "پرداخت" را بررسی می کند. خلاصه ای از مهمترین مفاد قانون بانکها را ارائه می دهد (دوره دارای جهت گیری ویژه از قانون خصوصی). با جزئیات بیشتر نقش بانکها به عنوان واسطه پرداخت در ابزارهای مختلف پرداخت ، از جمله نقل و انتقالات اعتباری و بدهی ، نامه های اعتباری و مجموعه اسناد را بررسی می کند. به طور مشابه نقش بانکها را به عنوان ضامن در ضمانت نامه های جانبی و مستقل بررسی کرده و با موارد مختلف بدهی بانکی ناشی از نقض قرارداد ، غنی سازی و غنی سازی غیرقانونی سروکار دارد. این ماژول توسط استاد چارل هوگو ارائه شده است.

(ب) حقوق شرکت (ترم اول)

این ماژول در اصل به جنبه های مشکل ساز شخصیت شرکت می پردازد: ماهیت شخصیت حقوقی و سوراخ کردن حجاب شرکت ها. ظرفیت شرکت؛ مسئولیت کیفری شرکت مسئولیت اجتماعی شرکت؛ حاکمیت شرکتی؛ وظایف و مسئولیت مدیران؛ حمایت از سهامداران؛ حمایت از اعتبار طلبکار؛ گروه های شرکت ها و شرکت ها و قانون اساسی. جنبه های خاص قانون شرکت های آفریقای جنوبی بر خلاف مبنای مفهومی یا نظری در نظر گرفته شده است. این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است.

(iii) قانون امور مالی شرکتها (ترم دوم 2018)

در این ماژول تمرکز روی جنبه های حقوقی بدهی و تأمین سرمایه و ساختار سرمایه است. علاوه بر اینکه یک بخش اساسی در معاملات بزرگ شرکت ها است ، تامین مالی شرکت ها حتی در کوچکترین شرکتی که کنترل و ساختار سرمایه به هم وابسته هستند ، همچنان مرتبط است. اصول سرمایه سهم ، سهام مجاز ، در نظر گرفتن سهام و صدور سهام مرور می شود. توزیع ها ، از جمله بازخرید سهم ، همراه با کمک های مالی با جزئیات در نظر گرفته شده است. جنبه های تأمین اعتبار بدهی پوشانده شده است. همچنین به بحث های بین المللی پیرامون سرمایه قانونی و جنبه های حاکم بر شرکت های تأمین شده در امور مالی شرکت توجه می شود. این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است.

(IV) قانون ورشکستگی شرکت ها (ترم دوم)

بحران جهانی مالی باعث افزایش علاقه و افزایش تقاضای کارآیی در رابطه با رویه های ورشکستگی شده است. در نتیجه ، در حال حاضر تقاضای زیادی برای متخصصان حقوق با تخصص در قانون تجدید ساختار شرکت ها و قانون ورشکستگی وجود دارد. تأکید این ماژول عمدتاً بر عدم پرداخت بدهی شرکتها است ، و توجه ویژه ای به گزینه های نجات و انحلال مشاغل در پوشش هر دو قانون رسمی و اصول و سیاستهای اساسی دارد. این ماژول همچنین مسائل فرامرزی را در نظر می گیرد که وقتی دارایی ها و بدهی های یک شرکت در حوزه های قضایی متعددی قرار گرفته است. این ماژول توسط استاد خوانیتا کالیتز و استادان مختلف مهمان ارائه شده است.

(v) قانون اعتبار (ترم اول)

ماژول اعتبار اعتباری بر قانون اعتبار ملی تمرکز دارد ، اما محتوای دوره در آن محدود نمی شود. برخی از آموزه های حقوق عرفی و اصول اساسی و همچنین کاربردی قانون قرارداد نیز جزئی از برنامه درسی هستند. این ماژول انواع قراردادها مانند وام های عادی پول ، قراردادهای رهنی ، فروش اقساطی و اجاره منقولات ، معاملات امن ، تضمین ها ، توافق نامه های اعتباری اتفاقی و موارد دیگر را در حدی تنظیم می کند که طبق قانون اعتبار ملی تنظیم می شود. قانون اعتبار ملی از بسیاری جهات ، از جمله دیگران با تجویز مطالب قراردادها ، با وضع قوانینی برای اجرای قراردادها و فراهم کردن سازوکارهایی برای مصرف کنندگان که بیش از حد بدهی هستند به عنوان چنین اعلام شده و بدهی های خود را مجدداً از مصرف کنندگان محافظت می کند. . قانون اعتبار ملی یکی از مهمترین بخش های قانون در آفریقای جنوبی است و منجر به تعداد زیادی از پرونده های دادگاه و اظهار نظر نویسندگان شده است.

(vi) اصول عمومی و قانون کار فردی (ترم اول)

این ماژول به بررسی اصول کلی قانون کار و ارزیابی نقش و ارتباط قرارداد کار برای روابط اشتغال معاصر می پردازد. حقوق و وظایف کارفرما و کارمند و خاتمه رابطه اشتغال ارزیابی انتقادی خواهد شد. جنبه های تأمین اجتماعی که بر کارکنان تأثیر می گذارد نیز در نظر گرفته شده است.

(vii) قانون مالکیت معنوی (ترم اول)

این ماژول ، در میان دیگر ، به جنبه های مختلف سرقفلی ، از جمله به معنای برون مرزی ، جایی که علائم خارج از کشور توسط شرکت های محلی تصویب می شود ، و همچنین سرقفلی باقیمانده است. تعامل بین قانون عادی و قانونی ، از جمله بحث برانگیز حق استفاده از مارک. ثبت علائم ، به ویژه آزادی انتخاب یک مارک ، و تأثیر حقوق مشروطه و همچنین علائم توهین آمیز. عملکردهای یک مارک تجاری ، با اشاره خاص به موارد مربوط به علائم معروف ورزشی و کالاهای ورزشی؛ رقیق سازی ، که شامل مسائل مربوط به نژادپرستی ، جنسی و یا رابطه جنسی با مواد مخدر و تأثیر قانون اساسی است. استفاده همزمان و قبل از یک علامت تجاری؛ مالکیت حق چاپ در موسیقی ، از جمله ایجاد مشترک آثار موسیقی. محدودیت هایی در استفاده از آثار دارای حق چاپ ، از جمله تبلیغات تطبیقی ، اقتباس از اشعار موسیقی - به عنوان مثال نمادهای کلاسیک عشق تبدیل شده به نسخه های رپ - و اینکه آیا این میزان استفاده منصفانه است. و جنبه های IP و اینترنت. این دوره توسط استاد ویم آلبرتز ارائه شده است.

(viii) حقوق تجارت بین الملل الف (ترم اول)

این ماژول ، در میان دیگران ، به نقش و ماهیت حقوق تجارت بین المللی می پردازد. صلاحیت مدنی و تجاری در کشورهای مختلف آفریقایی (از جمله آفریقای جنوبی) ، استرالیا ، برزیل ، کانادا ، اتحادیه اروپا ، هند و انگلستان (جایی که قانون اتحادیه اروپا قابل اجرا نیست). به رسمیت شناختن و اجرای احکام خارجی در کشورهای مختلف آفریقایی (از جمله آفریقای جنوبی) ، استرالیا ، برزیل ، کانادا ، اتحادیه اروپا ، هند و انگلیس (جایی که قانون اتحادیه اروپا کاربردی نیست) و کنوانسیون لاهه در مورد انتخاب توافق نامه دادگاه. این ماژول توسط وکیل مدافع ایسا فردریکس و استاد مایکل مارتینک ، استاد برجسته ما از دانشگاه سارلند آلمان ارائه شده است.

(ix) قانون تجارت بین المللی B (ترم اول)

مباحثی که در این ماژول پوشش داده می شوند عبارتند از: قوانین بین المللی خصوصی قرارداد ، تجویز آزادانه و دارایی در:

یک سیستمهای حقوقی ملی ، از جمله کشورهای مختلف آفریقا (از جمله آفریقای جنوبی) ، استرالیا ، برزیل ، کانادا ، چین ، هند ، ژاپن ، روسیه ، کره جنوبی ، سوئیس ، ترکیه و ایالات متحده آمریکا.

ب ابزارهای منطقه ای و فراملی ، از جمله آیین نامه روم اول و کنوانسیون سیتی مکزیک.

ج اسناد بین المللی ، از جمله کنوانسیون های فروش لاهه و اصول لاهه در مورد انتخاب قانون در قراردادهای بین المللی.

این ماژول توسط پروفسور ژان نیلز و پروفسور مایکل مارتینک ، استاد برجسته ما از دانشگاه Saarland ، آلمان ارائه شده است.

(x) تفسیر قراردادها (ترم اول)

این ماژول به جنبه های عملی و نظری تفسیر قراردادها می پردازد. مباحثی که باید مورد بررسی قرار گیرند شامل ماهیت تفسیر حقوقی می شود. رابطه بین تفسیر قراردادها با سایر ابزارهای قانونی؛ لایحه حقوق و تفسیر قراردادها؛ پذیرش شواهد در تفسیر قراردادها؛ قوانین و مفروضات تفسیر؛ پیش فرض های قانون اساسی؛ معنی شرایط قراردادی؛ استفاده از زبان در قراردادها و جنبش ساده زبان و قراردادهای مصرف کننده. این ماژول توسط استاد دالین میلارد ارائه شده است.

(xi) قانون اوراق بهادار و بازارهای مالی (ترم دوم 2019)

تنظیم اوراق بهادار بعضی اوقات از قانون شرکتها در مقایسه با ماهیت خصوصی حقوق شرکت ها متمایز می شود. مباحث موجود در این ماژول ، بازارهای بورس اوراق بهادار و رویکردهای مربوط به تنظیم آنها است. چارچوب نظارتی و شرکت کنندگان در بازارهای مالی ، از جمله بورس کالا و آژانس های رتبه بندی اعتبار. جنبه های حمایت از سرمایه گذار. سوءاستفاده از بازار؛ و تصاحب و ادغام این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است.

(xii) قانون مالیات: اصول اساسی (ترم اول)

مباحثی که تحت پوشش قرار می گیرند عبارتند از: مقدمه ای بر قانون مالیات و مفاهیم مالیاتی ، نمای کلی از سیستم مالیاتی آفریقای جنوبی و قانون مالیات بر درآمد 58 سال 1962 ، تجزیه و تحلیل اصول کلی تعیین درآمد مشمول مالیات ناشی از درآمد ناخالص ، معافیت ها ، مجاز کسر و ضررهای ارزیابی شده ، مقدمه ای برای درمان مالیات هزینه های سرمایه و کسر ضررهای ارزیابی شده. تجزیه و تحلیل عمیق از اصول مالیاتی قابل استفاده در بورس معاملات. تجزیه و تحلیل دقیق از مالیات شرکت ها ، به طور خاص مالیات سود سهام و معاملات سازماندهی مجدد شرکت. نمای کلی از قوانین مالیاتی قابل اجرا در مورد اشخاص خاص ، مانند مشارکت ، اعتماد ، مشاغل کوچک و خرد و تجزیه و تحلیل برنامه هشتم قانون مالیات بر درآمد در مورد مالیات سود سود سرمایه. این ماژول توسط استاد Thabo Legwaila هماهنگ شده است.

(xiii) قانون بیمه

برای اطلاعات بیشتر به بروشور قانون بیمه مراجعه کنید.

کلاسها یا سمینارهای موجود در ماژولهای تدریس شده عصرها در روزهای هفته از ساعت 18 تا 20:00 (یک سمینار در هفته در هر واحد) ارائه می شود.

میزان دریافت دانشجویان بعدی در ماه فوریه خواهد بود

  1. به طور کلی ، دانشجویان به عنوان حداقل شرایط قبولی در پذیرش ، باید به طور متوسط 65٪ برای افراد رشته حقوق در مدرک LLB خود کسب کنند.

Bursaries در دسترس هستند. دانشجویانی که برای اولین بار در سال 2018 ثبت نام کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را طی مدت دو سال گذرانده ، واجد شرایط بازپرداخت شهریه کامل خود (به استثنای هزینه ثبت نام و کارمزد فناوری اطلاعات و ارتباطات) با توجه به شرایط و ضوابط خاص هستند. دانشکده این حق را دارد که در یک سال خاص ماژول های خاصی را ارائه ندهد.

فرم های درخواست و جزئیات کامل برنامه های کارشناسی ارشد دانشکده را می توان با تماس با دانشکده به دست آورد:

خانم P Magongoa: پردیس دانشگاه اوکلند Kingsway
تلفن: 011 559 3843 ، ایمیل: phaladim@uj.ac.za ، وب: www.uj.ac.za/law

ثبت نام و شروع تاریخ

ثبت نام در ژانویه آغاز می شود و در فوریه برای هر دو برنامه کار دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد سخنرانی می شود.

کلیه برنامه های پژوهشی کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در طول سال ثبت نام کنند.

تاریخ پایان: دانشگاهی از ژانویه شروع می شود و در دسامبر پایان می یابد. مهلت برنامه با مدت زمان برنامه تعیین می شود.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... اطلاعات بیشتر

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. اطلاعات محدود