LLM در قانون شرکت

عمومی

شرح برنامه

اصلاحات اساسی اخیر قانونگذاری منجر به افزایش تقاضا برای تخصص در زمینه قانون شرکتها و اوراق بهادار شده است. LLM در حقوق شرکت ، پایه و اساس ایده آل برای تخصص در این منطقه تمرکز محبوب است. UJ در ارائه چهار ماژول قانون حقوقی شرکتها بی نظیر است.

کارشناسی ارشد حقوق شرکت می تواند در یک سال برای دانشجویان تمام وقت و بیش از دو سال برای دانشجویان نیمه وقت تکمیل شود. این شامل یک پایان نامه جزئی در مورد موضوع حقوقی شرکت ها به همراه سه ماژول تدریس شده در زیر می باشد:

حقوق شرکت (ترم اول)

این ماژول اجباری ، که مجری LLM در حقوق شرکت است ، اساساً با جنبه های مشکل ساز شخصیت شرکت سروکار دارد: ماهیت شخصیت حقوقی و سوراخ کردن حجاب شرکت ها. ظرفیت شرکت؛ مسئولیت کیفری شرکت مسئولیت اجتماعی شرکت؛ حاکمیت شرکتی؛ وظایف و مسئولیت مدیران؛ حمایت از سهامداران؛ حمایت از اعتبار طلبکار؛ گروه های شرکت ها و شرکت ها و قانون اساسی. جنبه های خاص قانون شرکت آفریقای جنوبی بر خلاف مبنای مفهومی یا نظری در نظر گرفته شده است. این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است. به علاوه هر دو مورد زیر:

(من) قانون امور مالی شرکتها (ترم دوم 2018)

در این ماژول تمرکز روی جنبه های حقوقی بدهی و تأمین سرمایه و ساختار سرمایه است. علاوه بر اینکه یک بخش اساسی در معاملات بزرگ شرکت ها است ، تامین مالی شرکت ها حتی در کوچکترین شرکتی که کنترل و ساختار سرمایه به هم وابسته هستند ، همچنان مرتبط است. اصول سرمایه سهم ، سهام مجاز ، در نظر گرفتن سهام و صدور سهام مرور می شود. توزیع ها ، از جمله بازخرید سهم ، همراه با کمک های مالی با جزئیات در نظر گرفته شده است. جنبه های تأمین اعتبار بدهی پوشانده شده است. همچنین به بحث های بین المللی پیرامون سرمایه قانونی و جنبه های حاکم بر شرکت های تأمین شده در امور مالی شرکت توجه می شود. این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است.

(ب) قانون ورشکستگی شرکت ها (ترم دوم)

بحران مالی جهانی باعث افزایش علاقه و افزایش تقاضای کارآیی در رابطه با رویه های ورشکستگی شده است. در نتیجه ، در حال حاضر تقاضای بالایی برای متخصصان حقوقی با تخصص در قانون تجدید ساختار شرکت ها و قانون ورشکستگی وجود دارد. تأکید این ماژول عمدتاً بر عدم پرداخت بدهی شرکتها است ، و توجه ویژه ای به گزینه های نجات و انحلال مشاغل در پوشش هر دو قانون رسمی و اصول و سیاستهای اساسی دارد. این ماژول همچنین مسائل فرامرزی را در نظر می گیرد که وقتی دارایی ها و بدهی های یک شرکت در حوزه های قضایی متعددی قرار گرفته است. این دوره توسط پروفسور خوانیتا کالیتز که متخصص در قانون ورشکستگی است ، و همچنین استادان مهمان مختلفی که در زمینه های خود متخصص هستند ارائه می شود.

(iii) قانون اوراق بهادار و بازارهای مالی (ترم دوم 2019)

تنظیم اوراق بهادار بعضی اوقات از قانون شرکتها در مقایسه با ماهیت خصوصی حقوق شرکت ها متمایز می شود. مباحث موجود در این ماژول عبارتند از: بازارهای بورس اوراق بهادار و رویکردهای مربوط به تنظیم آنها. چارچوب نظارتی و شرکت کنندگان در بازارهای مالی ، از جمله بورس کالا و آژانس های رتبه بندی اعتبار. جنبه های حمایت از سرمایه گذار. سوء استفاده در بازار و تصاحب و ادغام. این ماژول توسط استاد کاتلین وان دره لیند ارائه شده است.

سخنرانیها یا سمینارهای موجود در ماژولهای تدریس شده عصرها در روزهای هفته از ساعت 18 تا 20:00 (یک سمینار در هفته در هر واحد) ارائه می شود. میزان پذیرش دانشجویی بعدی در فوریه 2018 خواهد بود. به طور کلی ، به عنوان یک مورد پذیرش عمومی ، دانشجویان باید به طور میانگین 65 درصد برای رشته های حقوق خود را در مدرک LLB دریافت کنند.

Bursaries در دسترس هستند. دانشجویانی که برای اولین بار در سال 2018 ثبت نام کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را طی مدت دو سال گذرانده ، واجد شرایط بازپرداخت شهریه کامل خود (به استثنای هزینه ثبت نام و کارمزد فناوری اطلاعات و ارتباطات) با توجه به شرایط و ضوابط خاص هستند.

فرم های درخواست و جزئیات کامل برنامه های کارشناسی ارشد دانشکده را می توان با تماس با دانشکده به دست آورد:

خانم P Magongoa: پردیس دانشگاه اوکلند Kingsway
تلفن: 011 559 3843 ، ایمیل: phaladim@uj.ac.za ، وب: www.uj.ac.za/law

ثبت نام و شروع تاریخ

ثبت نام در ژانویه آغاز می شود و در فوریه برای هر دو برنامه کار دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد سخنرانی می شود.

کلیه برنامه های پژوهشی کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در طول سال ثبت نام کنند.

تاریخ پایان: دانشگاهی از ژانویه شروع می شود و در دسامبر پایان می یابد. مهلت برنامه با مدت زمان برنامه تعیین می شود.

آخرین به روز رسانی اوت 2019

درباره این دانشگاه

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... اطلاعات بیشتر

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. اطلاعات محدود