Keystone logo
بلژیک

مطالعه حقوق که در بلژیک 2024

تحصیل در بلژیک

کسب مدرک قانون در بلژیک سود مدرک حقوق در بلژیک نیازی نیست دانش آموزان معاینه قبل از ورودی عبور برای چند درجه دیگر مورد نیاز است. اگر چه ترکیب هلندی، فرانسوی و برخی از موسسات آموزش عالی آلمان در بلژیک ممکن است گیج کننده است، آنها همه مقررات به تصویب رسید ارائه شده توسط فرایند بولونیا، که مستلزم همان نوع مدرک لیسانس 'S، استاد ' و درجه دکترا سیستم به دنبال توسط دیگر کشورهای اروپایی. ورود به نوار بلژیکی پس از پنج سال از قانون تحصیل، و یا بر درآمد کارشناسی ارشد حقوق (LLM) مجاز است. شهریه دولت بلژیک شهریه آموزش عالی برای همه دانشگاه یا کالج های عمومی تنظیم می کند. این هزینه ها در توانایی دانش آموز (و یا دانش آموز 'خانواده) به پرداخت اظهار تاسف مقدار با درآمد است. به عنوان مثال، کم درآمد (بورس) دانش آموزان بسته کامل کمک های مالی دریافت و معمولا نرخ شهریه 100 یورو (135 $ USD) پرداخت.دانش آموزان "غیر بورس " در نظر گرفته پرداخت شهریه کامل € 600 ($ 800 USD). یک بار دیگر، این نرخ ممکن است از یک مدرسه قانون به دیگر متفاوت است. فرصت های شغلی به تازگی، نرخ بیکاری در بلژیک، بطور قابل توجهی به عنوان رکود اقتصادی در آمریکا و اروپا کاهش یافته است در نهایت شروع به بهبود، نشانه امیدوار بود که باعث شده است تا بانک مرکزی انگلستان در نظر گرفتن افزایش نرخ بهره. در نتیجه، فرصت های شغلی برای دانشجویان حقوق مایل به قانون عمل در بلژیک باید مطابق با اقتصاد و کار به سرعت در حال بهبود بازار باقی می ماند.

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  414
 • اشتراک ابزارها

  64
 • اشتراک اینترنتی

  49
 • حمل و نقل محلی

  49

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  10
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  4

درباره بلژیک

اتحادیه اروپا 'ها بلژیک عضو موسس (پادشاهی بلژیک) است در غرب اروپا واقع شده و میزبان سازمان مهم بین المللی مانند ستاد اتحادیه اروپا و ناتو. نمایندگی مرز فرهنگی متمایز از هم جدا کشورهای اروپایی لاتین و کشورهای آلمانی، بلژیک خانه به است فرانسوی زبان بلژیکی، هلندی زبان فلاندرز بلژیکی، و به جامعه آلمانی زبان نیز هست. تنوع زبان و سابقه ای طولانی در درگیری های سیاسی در طول پنج قرن گذشته ترکیب شده است را به بلژیک یک دولت پیچیده متشکل از اصول فدرال پارلمانی دموکراتیک و قانون اساسی سلطنت. متشکل از اتاق نمایندگان و سنا، بلژیک 'بازدید کنندگان پارلمان فدرال شامل نمایندگان منصوب، سیاستمداران منتخب و پادشاه ' کودکان، که در نظر گرفته می شوند "سناتور راست ".بلژیک نیز یکی از معدود کشورهای جهان است که رای گیری اجباری، که به طور طبیعی آن فراهم می کند با نرخ مشارکت رای دهندگان فوق العاده بالا است. سر بلژیک 'از دولت شاه است، اگر چه قدرت خود را به انتصاب نخست وزیر (با رای اعتماد از اتاق نمایندگان) به همراه چند امتیازات دیگر محدود شده است. نشات گرفته از اصول قانون ناپلئونی، بلژیک 'سیستم قضایی است توسط قانون مدنی حمایت، با دیوان عالی کشور و دادگاه استیناف به نمایندگی از کشور ' بالاترین دادگاه است. بلژیک 'سیستم حقوقی چهار سطح دادگاه عادی وجود در بلژیک: "دادگاه د PREMIERE نمونه " (سطح پایین تر نوجوان دادگاه جنایی و مدنی)، "دادگاه پاریس Juges د دوپه " و "دادگاه د پلیس " دادگاه --civil و کیفری بود.به تازگی، دولت یک دادگاه و یا اتاق های مالیاتی به دادگاه د PREMIERE نمونه که تصمیم می گیرد فرآیندهای باغبانی در مورد کسب و کار و مالیات شخصی مسائل اضافه شده است. فقط یک دادگاه بلژیکی است هیئت منصفه - Cour D 'Assises --which شنود جرم های جدی مانند قتل نفس، آدم ربایی و قتل. مجازات برای جرم های جدی شامل جملات مناسب زندان که توسط هیئت منصفه تعیین می کند، از مجازات اعدام شده است از سال 1996. لغو اگرچه قانون بلژیک نزدیک زیر فرانسه 'سیستم قانون، زبان مورد استفاده در طول دادگاه، آن است که آیا فرانسه است یا هلندی، بستگی دارد در جایی که دادگاه در بلژیک واقع شده است. با این حال، هر دو زبان در دادگاه بروکسل استفاده می شود.

نیازمندی‌های ویزا

برای اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس که مایل به تحصیل در بلژیک برای مدت بیش از 90 روز هستند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای D (ویزای ملی برای اقامت طولانی مدت)

قیمت و ارز

USD 200

می توانید انتظار داشته باشید که برای رسیدگی به درخواست ویزا 200 دلار یا بیشتر بپردازید. هزینه ها ممکن است تغییر کند.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر شهروند اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس هستید، برای تحصیل در بلژیک نیازی به ویزا ندارید. با این حال، شما باید در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر به عنوان شغل اصلی آنها در بلژیک ثبت نام کنید، بودجه کافی برای پوشش هزینه های تحصیل در بلژیک داشته باشید و از پوشش بیمه درمانی کافی برخوردار باشید.

اگر شما تبعه کشوری خارج از اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس هستید، به احتمال زیاد برای ثبت نام به عنوان دانشجوی آموزش عالی در آنجا برای یک دوره بیش از سه ماه باید برای یکی از آنها درخواست دهید. دانشجویان برخی از کشورها (مانند ایالات متحده) در صورتی که اقامت آنها بیش از 90 روز نباشد، نیازی به اخذ ویزای بلژیک ندارند.

قبل از اینکه بتوانید برای دریافت ویزای دانشجویی بلژیک اقدام کنید، معمولاً باید در یک دوره یا برنامه تحصیلی توسط یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر بلژیک پذیرفته شوید.

دانشجویان جمهوری خلق چین باید گواهی ارزیابی تحصیلی صادر شده توسط مرکز ارزیابی تحصیلی (APS) را قبل از مجوز ثبت نام در یک موسسه آموزش عالی در بلژیک دریافت کنند. این گواهینامه APS برای دریافت ویزای دانشجویی بلژیک مورد نیاز است. این آزمون شامل ارزیابی فنی دیپلم شما و مصاحبه است.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری بلژیک

شما باید برای ویزای دانشجویی خود در سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشور خود درخواست دهید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی بلژیک، ابتدا باید در یک دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی معتبر پذیرفته شوید و هزینه ثبت نام را بپردازید (در صورت رد درخواست ویزای شما، این مبلغ مسترد خواهد شد). اگر دانشجوی بین المللی هستید، باید با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشورتان تماس بگیرید. سفارت به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا به ویزای دانشجویی نیاز دارید یا خیر و شما را در مورد درخواست ویزا راهنمایی می کند.

برای درخواست ویزای دانشجویی، ممکن است از شما خواسته شود موارد زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه معتبر / شناسه مسافرتی؛
 • مدرکی که نشان دهد شما در یک موسسه شناخته شده جایگاه دارید.
 • کپی گواهی های تحصیلی؛
 • جزئیات در مورد دوره؛
 • شواهدی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش هزینه های زندگی، تحصیل، مراقبت های بهداشتی و هزینه های بازگشت (617 یورو در ماه برای سال تحصیلی 2015-2016)؛
 • گواهی پزشکی؛
 • اگر بیش از 21 سال سن دارید، مدرکی نشان می دهد که سابقه کیفری ندارید.

برای اثبات قبولی خود در یک موسسه معتبر، می توانید یکی از موارد زیر را ارائه دهید:

 • تایید رسمی ثبت نام برای برنامه؛
 • گواهی که نشان می دهد شما به مطالعات پیش بینی شده دسترسی دارید.
 • مدرک ثبت نام شما در آزمون ورودی

همچنین ممکن است از شما خواسته شود که نامه ای ارائه دهید که در آن توضیح دهد که چرا رشته تحصیلی خاص خود را انتخاب کرده اید، چرا می خواهید در بلژیک تحصیل کنید و این موضوع چه سودی برای شما خواهد داشت. علاوه بر این، ممکن است از شما خواسته شود که مهارت زبانی را در زبانی که دوره آموزش داده می شود نشان دهید.

در عرض هشت روز پس از ورود خود به بلژیک، باید به دفاتر شهرداری محلی/تالار شهر (maison communale/gemeentehuis) مراجعه کنید تا اجازه اقامت خود را درخواست کنید و در ثبت جمعیت خارجی ثبت نام کنید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

برای ویزای تحصیلی اقامت طولانی مدت، توصیه می شود حداقل دو ماه قبل از خروج، از سفارت وقت بگیرید. برای ویزای اقامت کوتاه مدت، حداقل 3 هفته قبل از خروج وقت خود را بگیرید.

مدت ویزای دانشجویی به طول دوره بستگی دارد. شما می توانید برای تمدید مجوز اقامت خود سالانه، تقریباً 30 تا 45 روز قبل از تاریخ انقضای آن، درخواست دهید.

زمان پردازش

2 Months

فرصتهای کاری

اگر دانشجوی خارجی هستید که در یک مؤسسه آموزشی بلژیک ثبت نام کرده‌اید و دارای مجوز اقامت معتبر هستید، می‌توانید در طول ترم تا 20 ساعت در هفته کار کنید، البته تا زمانی که در تحصیل شما اختلالی ایجاد نکند. شما باید یک قرارداد کتبی مدت معین از کارفرمای خود دریافت کنید که به عنوان "قرارداد کار دانشجویی" شناخته می شود و یک مجوز کار نوع C. در غیر این صورت می توانید در تعطیلات رسمی دانشگاه بدون نیاز به مجوز کار بلژیکی کار کنید.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر سابقه کیفری قبلی داشته باشید یا اگر از اتحادیه اروپا اخراج شده باشید، درخواست ویزای شما می تواند رد شود. یکی دیگر از دلایل رد این امر این است که مدارک شما مبنی بر اینکه دانشجو هستید وجود ندارد یا کامل نیست.