Keystone logo
جمهوری چک

مطالعه حقوق که در جمهوری چک 2024

تحصیل در جمهوری چک

کسب مدرک قانون در دانش آموزان جمهوری چک که مایل به دست آوردن مدارک مورد نیاز برای وکالت در جمهوری چک می تواند برای حضور در دانشگاه های دولتی یا خصوصی را انتخاب کنید. همچنین "دولت " دانشگاه ارائه نظامی / آموزش و پرورش اجرای قانون و آموزش و همچنین وجود دارد. درجه قانون سه برنامه و کارشناسی ارشد چهار یا پنج سال لیسانس سال برنامه ها منجر به کارآموزی اجباری و عبور از بررسی نوار قبل از دانش آموزان می توانند قانون عمل تشکیل شده است. مسابقه برای ورود به یک برنامه درجه قانون جمهوری چک بالا و تنها بهترین دانش آموزان در برنامه های قانونی در هر دو موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی پذیرفته است. شهریه شرکت در دانشگاه های دولتی در جمهوری چک رایگان است. با این حال، هر کسی بالای 26 است که هنوز در نظر گرفتن دوره های دانشگاه خواهد شد "وضعیت دانش آموز " که آنها را برای خدمات اجتماعی مانند بیمه درمانی واجد شرایط اختصاص داده است.دانش آموزان در یک برنامه درجه قانون در یک دانشگاه خصوصی ثبت نام شده بین 2500 و 3500 یورو (3500 $ تا 4500 $ دلار) در هر ترم برای دروس کارشناسی و هزینه تا 10،000 نفر یورو (13.500 $ USD) برای برنامه های کارشناسی ارشد 'بازدید کنندگان پرداخت. یک بار دیگر، ممکن است از یک دانشگاه به دیگر متفاوت است.

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  405
 • اشتراک ابزارها

  94
 • اشتراک اینترنتی

  22
 • حمل و نقل محلی

  21

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  7
 • بلیط سینما

  8
 • یک پیمانه آبجو محلی

  2

درباره جمهوری چک

مرز های لهستان، آلمان، اسلواکی و اتریش، جمهوری چک است در مرکز اروپا قرار دارد و ادعا می کند که موراویا و بوهمیا سرزمین به عنوان بخشی از جمهوری آن است. بانک جهانی به عنوان یک کشور توسعه یافته در سال 2006 تعیین شده جمهوری چک و در حال حاضر دارای بالاترین سطح توسعه انسانی در میان کشورهای اروپای شرقی و مرکزی. یک دموکراسی پارلمانی برگزاری موقعیت نهم در لیست "کشور صلح آمیز ترین " در اروپا، جمهوری چک عضو اتحادیه اروپا، شورای اروپا و ناتو است. رئیس دولت در جمهوری چک نخست وزیر، که پارلمان دو مجلس نظارت است و توسط مجلس نمایندگان و رئیس Senate.The از دولت است رئیس جمهور همراه است، که به اعمال قدرت خاص شامل بازگشت صورتحساب پارلمانی محدود است، قضات نامزدی به دادگاه قانون اساسی و حل پارلمان تحت شرایط غیر معمول.سیستم قضائی در نظام حقوقی جمهوری چک جمهوری چک 'است به نام "Právní راد سیسک republiky " ( "نظم حقوقی از جمهوری چک ") که به شدت با شاخه ژرمنی از قانون مدنی همکاران و شامل جنایی ، رویه، کار و شاخه های اداری که به طور سیستماتیک مدون. منابع قانون نوشته شده است به تنظیم جمهوری چک 'سیستم حقوقی حیاتی اعمال پارلمان و قانون واگذار و همچنین معاهدات بین المللی را تصویب و یافته های ایجاد شده توسط دادگاه قانون اساسی جمهوری چک می باشد. از آنجا که تغییر رژیم مهم در سال 1989، جمهوری چک 'عدالت و قانون نظام شده است دائما در حال تحول به آینه اصول و ساختار یک دولت دموکراتیک.اگر چه قانون مورد از لحاظ نظری به منبع همه قانون نسبت داده نشده است، تصمیمات اتخاذ شده دادگاه قانون اساسی و دادگاه عالی نفوذ قابل توجهی با دستورالعمل حمایت از سیستم چک قانون نگه دارد.

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای کوتاه مدت - برای اقامت تا 90 روز
 2. ویزای بلند مدت - برای اقامت بیش از 90 روز.
 3. اجازه اقامت طولانی مدت برای مقاصد تحصیلی - برای دانشجویانی که برای مدت بیش از یک سال وارد می شوند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

CZK 2500

هزینه ویزای فعلی برای ویزای دانشجویی جمهوری چک 2.500 CZK (حدود 98 یورو) است. هزینه ممکن است در معرض تغییر باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس برای تحصیل در جمهوری چک نیازی به ویزا ندارند. با این حال، دانشجویان اتحادیه اروپا در صورتی که اقامت مورد نظر در جمهوری چک بیش از 30 روز باشد، پس از ورود وظیفه گزارش دارند. در این شرایط، ظرف 30 روز پس از ورود به جمهوری چک، باید حضور خود را به اداره پلیس خارجی اعلام کنید.

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت/کنسولگری جمهوری چک

شما برای ویزای دانشجویی خود از سفارت/کنسولگری جمهوری چک در کشور محل اقامت خود درخواست می دهید.

وب سایت:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

چگونه برنامه را بسازیم؟

ابتدا باید در یک موسسه آموزشی در جمهوری چک پذیرفته شوید. مدرسه/برنامه باید توسط وزارت آموزش، جوانان و ورزش جمهوری چک تایید شده باشد. اگر معتبر نیست، باید برای مقاصد دیگر برای ویزا اقدام کنید.

ویزای بار اول باید قبل از ورود به جمهوری چک درخواست شود (و اخذ شود) - سفر به جمهوری چک بدون آن ممنوع است.

مدارک زیر عمدتا برای دریافت ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت مورد نیاز است:

 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • عکس پاسپورت و پاسپورت معتبر
 • اثبات منابع مالی برای اقامت (مثلاً در قالب صورت حساب بانکی یا تأییدیه ذینفع بودن کمک هزینه)
 • تایید اقامت تضمین شده
 • بیمه سلامت بین المللی معتبر
 • چکیده از دفتر ثبت سوابق کیفری

تمام مدارک (به جز سند سفر و صورت حساب بانکی) باید به زبان چک باشد. ترجمه به زبان چک باید به طور رسمی تأیید شود.

در حین ثبت درخواست، می توان با متقاضی مصاحبه انجام داد. سوابق کتبی مصاحبه می تواند بخشی از درخواست باشد. سوابق به زبان چک نوشته می شود و توسط متقاضی و افسر کنسولگری که مصاحبه را انجام می دهد امضا می شود. اگر زبان چکی را نمی‌دانید، می‌توانید یک مترجم برای ترجمه سوابق مکتوب به همراه داشته باشید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

کل مراحل اخذ ویزا برای مقاصد تحصیلی می تواند 60 تا 90 روز طول بکشد، بنابراین توصیه می شود از قبل برای ویزا اقدام کنید.

ویزای بلند مدت تا 6 ماه طول می کشد. پسوندها را می توان ایجاد کرد. مجوز اقامت طولانی مدت برای هدف مطالعه به مدت یک سال معتبر است.

زمان پردازش

90 Days

فرصتهای کاری

هیچ محدودیتی برای استخدام دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا یا EEA می آیند وجود ندارد. نیازی به مجوز کار نیست و این کارگران دارای وضعیت حقوقی مشابه شهروندان جمهوری چک هستند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA موظف به دریافت مجوز اشتغال هستند. هر چند استثناهایی وجود دارد:

 • آنها در صورتی که به عنوان بخشی از دوره های کارآموزی مبادله برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان از موسسات آموزش عالی فعالیت هایی را در قلمرو جمهوری چک دنبال کنند نیازی به مجوز استخدام ندارند.
 • اگر تا سن 26 سالگی دانشجو باشند و بیش از 7 روز متوالی یا در مجموع 30 روز در یک سال تقویمی کار نکنند نیازی به مجوز استخدام ندارند.
 • اگر آنها تحصیلات حرفه ای متوسطه یا عالی یا تحصیلات حرفه ای عالی را در یک هنرستان طبق قانون آموزش چک کسب کرده باشند، نیازی به مجوز استخدام ندارند.

در موارد دیگر، شما باید برای مجوز استخدام اقدام کنید. این می تواند شخصاً یا توسط شخص دیگری بر اساس وکالتنامه کتبی در هر دفتر منطقه ای مناسب محلی از خدمات استخدامی دولتی ارائه شود. مجوز صادر شده مشمول هزینه اداری 500 CZK است.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.