Keystone logo
Université libre de Bruxelles - ULB

Université libre de Bruxelles - ULB

Université libre de Bruxelles - ULB

مقدمه

به Université Libre de Bruxelles خوش آمدید!

بروکسل، شهری در مقیاس انسانی

در قلب اروپا، فقط 1:20 با قطار از پاریس، 1:30 از آمستردام، و 1:50 از لندن و کلن، بروکسل تمام مزایای یک پایتخت و کیفیت زندگی یک شهر بزرگ و پر جنب و جوش را ارائه می دهد. بروکسل محل استقرار تمامی نهادهای مهم اروپایی است. این مرکز مقر رسمی اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از نهادهای تصمیم گیری سیاسی و اقتصادی است و تعداد فزاینده ای از مشاغل، سازمان ها و کارشناسان بین المللی را در خود جای داده است.

سنت طولانی مهمان‌نوازی و مبادله در سرسبزترین پایتخت اروپا به این معنی است که بازدیدکنندگان و ساکنان می‌توانند از ترکیب گسترده‌ای از غذا و موسیقی جهانی لذت ببرند، در حالی که کرکس‌های فرهنگی می‌توانند از میان مجموعه‌ای از موزه‌ها و نمایش‌ها انتخاب کنند. دانشگاه آزاد بروکسل یا ULB که در قلب شهر واقع شده است، همچنین بسیاری از فعالیت های فرهنگی، جشن و ورزشی را ارائه می دهد. پردیس های دانشگاه و مناطق اطراف آن بسیار جذاب هستند و ترکیب مناسبی از مطالعه و اوقات فراغت را فراهم می کنند.

چند فرهنگی و بین المللی

به عنوان یک دانشگاه چندفرهنگی با یک سوم دانشجویان و محققین خارج از کشور، روابط بین‌الملل برای دانشگاه آزاد بروکسل یک واقعیت روزمره است، درست مانند خود شهر بروکسل، یکی از جهانی‌ترین شهرهای جهان. همکاری با دانشگاه‌های سراسر جهان هم در زمینه آموزش و هم در تحقیقات افزایش یافته است که تا حد زیادی به لطف برنامه‌های مختلف تحرک اروپایی است. علاوه بر برنامه های تحرک دانشجویی، دانشگاه برنامه های ادغام شده متنوعی را با شرکای خارجیارائه می دهد، از جمله مدارک مشترک کارشناسی ارشد و دکترا. تعدادی از این برنامه ها اعتبار معتبر Erasmus Mundus را دریافت کرده اند.

موقعیت بیرونی آن با توجه به اروپا و جهان منجر به تعدادی توافق نامه، همکاری و مشارکت ویژه با برخی از دانشگاه های برتر جهان شده است. با سالها تجربه در صحنه بین المللی، دانشگاه UNICA را راه اندازی کرد، شبکه ای از 45 دانشگاه پیشرو اروپایی که بیش از یک میلیون دانشجو را در بر می گیرد. همچنین یکی از اعضای موسس انجمن بین المللی دانشگاه های دولتی (IFPU) است.

بین المللی شدن این مؤسسه بر اساس موارد زیر است:

  • همکاری فرامرزی با منطقه Nord-Pa-de-Calais (لیل) فرانسه
  • سیاست شرکای ترجیحی برای ایجاد فعالیت های مشترک و بلند مدت با حدود ده موسسه (به ویژه آکسفورد، پاریس ششم، برکلی، مونترال، UBC در ونکوور، فودان در شانگهای)
  • چندین مؤسسه و مرکز تخصصی از جمله Institut d'études européennes (قطب تحقیقاتی ژان مونه)، دانشکده اقتصاد و مدیریت Solvay بروکسل، دانشکده بهداشت عمومی، مرکز مطالعات کانادایی، مطالعات چک و غیره.
  • گفت و گوی ترانس آتلانتیک و گشایش برای کشورهای در حال ظهور

در طول سال ها و با وجود منابع محدود، ULB توانسته است سطح برتری خود را حفظ کند و مسئولیت های عمومی و اجتماعی خود را برآورده کند. دانشگاه بر این باور است که می تواند با مشارکت در یک رابطه اعتماد، یک بعد مهم و بی طرفی مورد نیاز در دنیای جهانی شده به ایجاد جهانی عادلانه تر و دموکراتیک تر کمک کند.

تحقیقات بنیادی

چهار جایزه علمی نوبل، یک مدال فیلدز، سه جایزه ولف و دو جایزه ماری کوری شواهد دیگری از سنت دیرینه برتری دانشگاه هستند.
Université Libre de Bruxelles یکی از اعضای فعال منطقه تحقیقاتی است و در حدود 130 پروژه که توسط هفتمین برنامه چارچوب اروپایی تأمین مالی می شود، مشارکت دارد. طی چند سال گذشته، 7 کمک هزینه شروع از منطقه تحقیقات اروپایی (ERC) برای تامین مالی تحقیقات در پزشکی، اقتصاد، ریاضیات، جامعه شناسی یا علوم سیاسی و همچنین 2 گرانت پیشرفته در هوش مصنوعی و فیزیک دریافت کرده است. علاوه بر این، مؤسسه مطالعات اروپایی دانشگاه به‌عنوان «مرکز تحقیقات اروپایی ژان مونه» به دلیل کار خود در زمینه ادغام اروپایی شناخته می‌شود.

استانداردهای بالای آموزشی

Université Libre de Bruxelles دارای 13 دانشکده، مدرسه و مؤسسه تخصصی است که همه رشته‌ها را پوشش می‌دهند و ترکیبی نزدیک از ورودی‌های آکادمیک و تحقیقات دارند. تقریباً 40 برنامه کارشناسی و 235 برنامه تحصیلات تکمیلیارائه می دهد. این دانشگاه همچنین با 20 دانشکده دکتریکه تقریباً 1600 دکترا در حال پیشرفت است، شریک است. برخی از برنامه‌های کارشناسی ارشد ما بر روی رشته‌ای بودن تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر تأکید بیشتری بر روابط بین‌الملل از طریق مدرک کارشناسی ارشد اروپایی یا چندزبانگی دارند. ما همچنین چندین سال است که با VUB (دانشگاه Vrije Universiteit Brussel - دانشگاه فلاندی زبان بروکسل) همکاری می کنیم.

اومانیسم، مسئولیت فردی...

"دانشگاه آزاد بروکسل، آموزش و پژوهش خود را بر اصل تحقیق آزاد استوار می‌کند. این امر در همه حوزه‌ها استقلال قضاوت و رد یک مفهوم مبتنی بر قدرت از دانش را فرض می‌کند." (ماده اول اساسنامه ULB). یکی از ویژگی های خاص آموزش ULB این است که به دانش آموزان آزادی شخصی آنها را ارائه می دهد و در عین حال پشتیبانی لازم را برای آنها فراهم می کند. این به خود دانشجویان بستگی دارد که از فرصت ها و اشکال متعدد حمایتی که در دسترس آنها است استفاده کنند: بنابراین دانشگاه یک مدرسه مسئولیت است.

... و نوآوری

چشمگیرترین نوآوری ها در مقطع کارشناسی ارشد معرفی شده اند. این برنامه ها، که برخی از آنها در طول عصر و آخر هفته ها تدریس می شوند، به ویژه برای بزرگسالان شاغلهستند و بر اساس نیازهای جدید اجتماعی و اقتصادی (بازاریابی یورو، حاکمیت شرکتی و غیره) و یا بر اساس تحقیقات پیشرفته (زیبایی شناسی) هستند. و فلسفه هنر، فلسفه علم، بیوانفورماتیک و غیره). دوره های جدید و نوآورانه با این ماهیت خود را بر اساس سنت دیرینه ULB ULB ایجاد می کنند و در عین حال آن را در جهت های جدید توسعه می دهند.

تمرکز بر تنوع زبانی و فرهنگی

به عنوان یک دانشگاه فرانسوی زبان، بیشتر دوره های دروس دانشگاه آزاد بروکسل به زبان فرانسوی ارائه می شود. با این حال، تعداد فزاینده ای از مدارک کارشناسی ارشد به طور جزئی یا کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره های زبان فرانسه راقبل و در طول سال تحصیلی ارائه می دهد تا به دانشجویان بین المللی خود کمک کند تا مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند.

یک دانشگاه متعهد

Université Libre de Bruxelles مصمم است به همه فرصت ادامه تحصیل در آموزش عالی را بدهد و طیف وسیعی از ابتکارات حمایت از دانشجویان راتوسعه داده است: به عنوان مثال، حمایت مالی و روانی، راهنمایی، کلاس‌های فرانسوی و غیره. این دانشگاه همچنین پشتیبانی آکادمیک خارج از دانشگاه را ارائه می دهد. یک مثال قابل توجه یک برنامه حمایتی برای دانش آموزان کم پیشرفت متوسطه (Schola) است که جایزه Comenius یونسکو رادریافت کرد.

از زمان تأسیس آن در سال 1834، دانشگاه آزاد بروکسل از نزدیک درگیر بحث های جاری در مورد تفکر انتقادی و آزادیبوده است. این شامل مخالفت صریح با دیکتاتوری ها و سایر سوء استفاده های ناسیونالیستی، ترویج فرصت های برابر و مجموعه ای از مسائل اجتماعی دیگر است. پس از تأسیس یکی از اولین سازمان های غیردولتی (CEMUBAC)، دانشگاه همچنان به ایفای نقش فعال در کمک های توسعه و همکاری های بین المللی ادامه داده است.

اروپایی و بین المللی، با استقبال از یک مستقل، متعهد و پویا، دانشگاه آزاد بروکسل همچنین می تواند روی شبکه گسترده فارغ التحصیلان جهانی خود (امارات متحده عربی)، بهترین سفیران دانشگاه، حساب کند. بر اساس اصل تحقیق آزاد که استدلال مستقل و رد همه تعصبات را فرض می کند، دانشگاه ایده های اصلی خود را به عنوان یک نهاد آزاد که به شدت درگیر دفاع از ارزش های دموکراتیک و انسانی است، حفظ کرده است.

آزادی تحقیق و مشارکت

Université Libre de Bruxelles تدریس و تحقیقات خود را بر اساس اصل تحقیق آزاد استوار می کند و همیشه به دانشجویان خود امکان ایفای نقش فعال و مشارکتی در زندگی دانشگاهی و در ارزیابی تدریسی که دریافت می کنند، می دهد. در واقع اصل تحقیق آزاد که مبتنی بر قضاوت مستقل و رد دیدگاه مبتنی بر مرجعیت از دانش است، در اساسنامه دانشگاه گنجانده شده است.

در نتیجه، ULB یکی از معدود دانشگاه‌های بلژیک یا حتی اروپایی است که در آن دانشجویان در تمام نهادهای تصمیم‌گیر نمایندگی دارند. با همان روحیه، یک روش ارزیابی سیستماتیک معلم برای بیش از بیست سال اجرا شده است و بر اساس ارزیابی خود دانش آموزان از توانایی های آموزشی معلمانشان است.

مکان ها

  • Brussels

    Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles, 1050, Brussels

    سوالات