Keystone logo
© Stellenbosch University
Stellenbosch University

Stellenbosch University

Stellenbosch University

مقدمه

از سال 1918 در شهر تاریخی استلنبوش پوشیده از بلوط، دانشگاه استلنبوش دارای چهار دانشکده (هنر، علوم، آموزش و کشاورزی)، 503 دانشجو و 40 کارمند سخنرانی بود. از آن زمان، دانشگاه Stellenbosch (SU) به یک جامعه پر جنب و جوش و جهان وطنی متشکل از بیش از 32000 دانشجو و نزدیک به 3500 کارمند دانشگاهی و خدمات پشتیبانی در ده دانشکده و پنج پردیس با طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی برای انتخاب تبدیل شده است. جامعه دانشجویی ما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل بیش از 3000 دانشجوی بین المللی از 100 کشور است.

این دانشگاه خانه برخی از بهترین و باهوش ترین دانشمندان کشور است. دانشگاه Stellenbosch (SU) که ​​ریشه در آفریقا دارد، دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. دانشجویانی از بیش از 100 کشور، از کره جنوبی، سوئیس، استرالیا، گابن و کلمبیا، در محوطه دانشگاه پرسه می زنند و SU را به یک دانشگاه واقعا بین المللی تبدیل می کنند.

در طول مدت اقامت خود در آفریقای جنوبی، دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه بین المللی Stellenbosch حمایت می شوند. این دفتر طیف وسیعی از خدمات، از تدارکات تا دانشگاهی و اجتماعی را ارائه می دهد. دفتر بین المللی SU که در سال 1993 تأسیس شد، گواهی بر تعهد دیرینه این مؤسسه به بین المللی سازی است.

تمرکز ما بر تحقیقات میان رشته ای است که به نفع جامعه در مقیاس ملی، قاره ای و جهانی است.

 • SU شریک موسس اتحاد دانشگاه های تحقیقاتی آفریقا (ARUA) است & می کند تحقیقات در این قاره را تقویت می کند.
 • بر اساس ارقام رسمی که وزارت آموزش عالی و آموزش (DHET) در سال 2022 منتشر کرد، ما جزو سه دانشگاه برتر آفریقای جنوبی هستیم که پژوهش فشرده هستند، هم از نظر سرانه و هم از نظر کل خروجی تحقیقات.
 • SU دارای 7 مرکز تعالی وزارت علوم و نوآوری و بنیاد ملی تحقیقات (DSI-NRF) بود.
 • 504 محقق با رتبه بنیاد ملی تحقیقات (NRF). اینها شامل 17 محقق دارای رتبه A هستند،
 • 47 کرسی پژوهشی شامل یکی از بالاترین تعداد کرسی های ملی (SARCHI) در کشور.

دانشگاه استلنبوش (SU) به طور جدی متعهد به پیگیری دانش، تحقیق و نوآوری در خدمت به جامعه است. ما یک مرکز در سطح جهانی برای یادگیری و توسعه ارائه می دهیم که در سطح جهانی مرتبط است، اما ریشه در ارتقا و تحول جوامع محلی ما دارد. اقدامات ما توسط ارزش‌ها و ویژگی‌های کلیدی هدایت می‌شوند و توسط کارکنان و دانش‌آموزان برجسته، سیستم‌عامل‌های سالم و حس عمیق هدف فعال می‌شوند.

ده دانشکده ما (علوم کشاورزی، هنر و علوم اجتماعی، علوم اقتصادی و مدیریت، آموزش، مهندسی، حقوق، پزشکی و علوم بهداشتی، علوم نظامی، علوم و الهیات) و همچنین دانشکده مطالعات آب و هوا، دانشکده علوم داده و تفکر محاسباتی و مدرسه کسب و کار Stellenbosch در پنج پردیس در استان کیپ غربی آفریقای جنوبی واقع شده اند.

بر اساس ارقام رسمی وزارت آموزش عالی و آموزش (DHET) که در سال 2022 منتشر شد، دانشگاه SU در میان سه دانشگاه برتر آفریقای جنوبی با تحقیق فشرده، هم از نظر سرانه و هم از نظر کل خروجی تحقیقات، قرار دارد.

SU اکنون مجموعاً دارای 20 محقق با رتبه A است - بالاترین تعداد ما تا به امروز - که 9 رتبه جدید A را در دور رتبه بندی 2021 دریافت کرده اند.

ما میزبان 44 کرسی تحقیقاتی هستیم - 23 به عنوان بخشی از برنامه DSI-NRF SARCHI و 21 کرسی وقفی یا با بودجه صنعت. در سال 2012، این تعداد 16 بود. کرسی های تحقیقاتی سهم بسیار مهمی در خروجی های تحقیقاتی، تأثیر و درآمد SU به عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی پر رونق دارند.

تعداد همکاران فوق دکتری از 154 در سال 2012 به بیش از 340 عضو پژوهشی پسادکتری ثبت شده در SU در سال 2022 افزایش یافته است.

تعالی دانشگاهی، پژوهش و نوآوری

بر اساس ارقام رسمی وزارت آموزش عالی و آموزش (DHET) که در سال 2022 منتشر شد، دانشگاه SU در میان سه دانشگاه برتر آفریقای جنوبی با تحقیق فشرده، هم از نظر سرانه و هم از نظر کل خروجی تحقیقات، قرار دارد. SU اکنون مجموعاً دارای 20 محقق با رتبه A است - بالاترین تعداد ما تا به امروز - که 9 رتبه جدید A را در دور رتبه بندی 2021 دریافت کرده اند. ما میزبان 44 کرسی تحقیقاتی هستیم - 23 به عنوان بخشی از برنامه DSI-NRF SARCHI و 21 کرسی وقفی یا با بودجه صنعت.

در سال 2012، این تعداد 16 بود. کرسی های تحقیقاتی سهم بسیار مهمی در خروجی های تحقیقاتی، تأثیر و درآمد SU به عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی پر رونق دارند. تعداد همکاران فوق دکتری از 154 در سال 2012 به بیش از 340 عضو پژوهشی پسادکتری ثبت شده در SU در سال 2022 افزایش یافته است.

SU در حال تثبیت شهرت خود به عنوان یک موسسه در سطح جهانی است. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز، دانشگاه SU یکی از 300 دانشگاه برتر جهان و در بین 20 دانشگاه برتر کشورهای بریکس است. همچنین در بین موسسات نخبه جهان در 10 موضوع از 36 موضوعی که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع برای سال 2015 معرفی شده اند. SU نیز در رتبه بندی CWTS Leiden 2014 گنجانده شد که عملکرد علمی 750 دانشگاه بزرگ در سراسر جهان را اندازه گیری می کند.

این دانشگاه با 18 کرسی تحقیقاتی تحت ابتکار کرسی های تحقیقاتی NRF آفریقای جنوبی (SARChi)، به عنوان پیشرو در زمینه های تحقیقات و مدیریت سل زیست پزشکی، بیوتکنولوژی شراب، علوم حیوانی و علوم زیستی ریاضی در نظر گرفته می شود. یکی دیگر از صندلی های SARCchi، در زمینه بیولوژی تهاجم، بین SU و دانشگاه وندا مشترک است. این یکی از شراکت های متعدد SU، هم محلی و هم بین المللی است. به عنوان یک شریک تحقیقاتی ترجیحی، SU همچنین در شبکه های مختلف دانشگاهی بین المللی شرکت می کند.

دیدگاه ما

دانشگاه Stellenbosch دانشگاه پیشرو در آفریقا خواهد بود که تحقیقات فشرده دارد، در سطح جهانی به عنوان عالی، فراگیر و نوآور شناخته شده است، جایی که ما دانش را در خدمت جامعه ارتقا می دهیم.

ماموریت ما

دانشگاه Stellenbosch یک دانشگاه تحقیقات فشرده است که در آن دانشجویان برجسته را جذب می کنیم، کارکنان با استعداد را استخدام می کنیم و محیطی در سطح جهانی ارائه می دهیم. مکانی متصل به جهان، در حالی که جوامع محلی، قاره ای و جهانی را غنی و متحول می کند.

ویژگی های پردیس

پردیس اصلی در شهر زیبای دانشگاهی Stellenbosch در قلب کیپ غربی واینلندز برای دانشجویان بسیار جذاب است. Stellenbosch در حدود 50 کیلومتری کیپ تاون و فقط 30 کیلومتری فرودگاه بین المللی کیپ تاون واقع شده است.

هشت دانشکده در پردیس اصلی قرار دارند که دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی در پردیس تایگربرگ در مجاورت بیمارستان آکادمیک تایگربرگ و دانشکده علوم نظامی - تنها در نوع خود در آفریقای جنوبی و یکی از تنها دو دانشکده آفریقا - مستقر در آکادمی نظامی نیروی دفاعی آفریقای جنوبی در سالدانها. مدرسه بازرگانی Stellenbosch و سایر برنامه‌های تجاری و برنامه‌ریزی تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم اقتصادی و مدیریت در پردیس Bellville Park واقع شده‌اند.

پنجمین پردیس SU، در ووستر، به طور رسمی در سال 2012 با راه اندازی دانشکده بالینی روستایی اوکواندا دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی افتتاح شد. در اینجا، دانشجویان علوم پزشکی و مرتبط با آن این فرصت را دارند که آموزش های بالینی خود را در بستر روستایی تکمیل کنند. این نمونه دیگری از کار پیشگام SU در زمینه نوآوری دانشگاهی است.

هر سال، پردیس همچنین میزبان گروه جدیدی از فارغ التحصیلان مدرسه است که در برنامه پل زدن علوم و ریاضیات Stellenbosch University (SciMathUS) شرکت می کنند. این برنامه به دانش آموزان جوامع محروم از نظر تحصیلی این فرصت را می دهد تا به آموزش عالی دسترسی پیدا کنند.

  پذیرش ها

  لطفاً با خط مشی پذیرش Stellenbosch University و شرایط و ضوابط ما برای برنامه های جدید آشنا شوید.

  حداقل شرایط تحصیلی برای پاس NSC (گواهی ارشد ملی) چیست؟

  برای دریافت مجوز NSC در سال Gr12 خود، باید حداقل 7 موضوع داشته باشید. از این 7 موضوع، شما باید موارد زیر را داشته باشید:

  • دو (2) زبان آفریقای جنوبی؛
  • سواد ریاضی یا ریاضی (1);
  • سه (3) موضوع 20 واحدی و;
  • جهت گیری زندگی (1).

  علاوه بر این، شما باید حداقل با:

  • حداقل 40% برای زبان اصلی شما.
  • 40% برای دو موضوع دیگر و;
  • 30% برای دو درس دیگر که یکی از آنها باید زبان رسمی در سطح زبان اول اضافی یا زبان اصلی باشد.
  • 20% در موضوع پایانی

  * جهت گیری زندگی جزئی از میانگین شما در نظر گرفته نخواهد شد.

  حداقل شرایط تحصیلی برای مدرک لیسانس چیست؟

  • 30٪ برای زبان یادگیری و آموزش آفریقای جنوبی (انگلیسی یا آفریکانس)، و
  • امتیاز موفقیت 4 (50٪ - 59٪) در چهار موضوع 20 امتیازی.

  چگونه میانگین گواهینامه ارشد ملی شما را محاسبه کنیم؟

  ما از بالاترین امتیاز در زبان یادگیری و تدریس (Eng یا Afr) + (5 برابر بهترین نتایج در دروس 20 واحدی به استثنای گرایش زندگی، ریاضیات پیشرفته، ریاضیات 3 و هر موضوع دیگری غیر از NSC) استفاده می کنیم. سپس کل بر 6 تقسیم می شود.

  مدارک بین المللی را چگونه ارزیابی می کنیم؟

  • ما از نتایج نهایی مدرسه از برنامه درسی بین المللی (کمبریج بین المللی، مدرک بین المللی و غیره) از جمله مدرسه فردا استفاده می کنیم.
  • برای حداقل شرایط برای برنامه های درسی بین المللی اینجا را کلیک کنید. (سطوح A کمبریج، سطوح AS، GCSE/IGCSE/O-levels؛ IB Diploma؛ American School و Abitur)
  • همچنین، الزامات بیشتری را که مربوط به برنامه(های) انتخابی خود است، مطابق با طرح کلی برنامه تحت دانشکده های مختلف برآورده کنید.

  شرایط اولیه پذیرش برای تحصیل در Stellenbosch University چیست؟

  • گواهی پایان تحصیلات سالمندان ملی (NSC) یا هیئت امتحانات مستقل (IEB) که توسط Umalusi برای پذیرش در مقطع کارشناسی تایید شده است.
  • الزامات خاص دانشکده

  الزامات ویزا

  ویزای تحصیلی قبل از ورود

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در Stellenbosch University (SU) ملزم به داشتن ویزای تحصیلی معتبر هستند.

  SU مجاز به ثبت نام دانشجو بدون ویزای اقامت موقت معتبر نیست.

  به عنوان بخشی از درخواست ویزای خود، از شما خواسته می شود علاوه بر سایر اسنادی که ممکن است مورد نیاز باشد، یک گواهی پزشکی نیز ارائه دهید (با نزدیکترین نمایندگی آفریقای جنوبی به شما مشورت کنید). همچنین باید مدرکی مبنی بر شناسایی پوشش پزشکی در آفریقای جنوبی از ارائه‌دهنده‌ای ارائه دهید که در شورای طرح‌های پزشکی آفریقای جنوبی بر اساس قانون طرح‌های پزشکی، 1998 ثبت شده است، مطابق پیوند زیر، شورای طرح‌های پزشکی آفریقای جنوبی.

  لطفاً با نزدیکترین کمیسیون عالی آفریقای جنوبی تماس بگیرید تا روند درخواست و مدارک پشتیبانی مورد نیاز برای درخواست ویزا را تأیید کنید.

  مهم: لطفاً توجه داشته باشید که دریافت ویزا ممکن است تا هشت (8) هفته طول بکشد، اما شرایط ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. درخواست ویزای خود را با آشنایی با مدارک لازم که ممکن است زمانبر باشد، شروع کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید که یک درخواست کامل برای ویزای خود ارسال کرده اید.

  این اطلاعات فقط به عنوان یک راهنما عمل می کند. شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی در معرض تغییر است و هر درخواست به عنوان یک مورد جداگانه در نظر گرفته می شود. همیشه قبل از سفر به آفریقای جنوبی از نزدیکترین ماموریت SA خود پرس و جو کنید.

  تمدید ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی

  لطفاً برای اطلاعات مربوط به مجوز از صفحه وب بازدید کنید و باید به صورت آنلاین درخواست دهید. لطفاً وارد وب سایت > صفحه اصلی > انواع ویزا > اقامت موقت / اقامت دائم شوید و سپس برای دسته های مختلف مجوزها و الزامات آنها به پایین بروید.

  برای درخواست، روی صفحه اصلی در فرم کامل آنلاین کلیک کنید و سیستم به طور خودکار شما را در کل فرآیند درخواست آنلاین هدایت می کند.

  • یک شناسه ایمیل و یک رمز عبور ایجاد کنید تا بتوانید برنامه آنلاین را پر کنید.
  • پس از پر کردن فرم به صورت آنلاین گزینه های زیر در اختیار شما قرار می گیرد:
  • پرداخت آنلاین از طریق کارت بدهی/اعتباری از طریق درگاه امن آنلاین
  • پرداخت EFT از طریق درگاه امن آنلاین
  • پیش پرداخت در بانک استاندارد با دانلود و تکمیل فیش بانکی تولید شده آنلاین و واریز وجه نقد به نزدیکترین بانک استاندارد.
  • پس از پرداخت، می توانید یک قرار ملاقات برای ارسال درخواست تمدید خود رزرو کنید. شما همچنین می توانید درخواست گواهی ترخیص پلیس خود را در دفتر VFS انجام دهید

  پوشش پزشکی

  الزامات پوشش پزشکی برای دانشجویان Stellenbosch University

  • وزارت امور داخلی آفریقای جنوبی (DHA) برای مدت زمان ویزای تحصیلی شما از یک طرح ثبت شده از نظر قانون طرح های پزشکی، مدرکی مبنی بر پوشش پزشکی ثبت شده در شورای SA برای طرح های پزشکی از نظر قانون طرح های پزشکی، 1998 می خواهد. .
  • هر دانشجویی که با ویزای تحصیلی در Stellenbosch University ثبت نام می کند، باید از زمان شروع ویزای تحصیلی تا 31 دسامبر سال تحصیلی خاص، دارای پوشش پزشکی آفریقای جنوبی باشد.
  • در صورت ثبت نام مجدد دانشجو برای سال تحصیلی جدید، تمدید پوشش پزشکی باید از اول ژانویه تا 31 دسامبر سال تحصیلی جدید آغاز شود.
  • هیچ دانشجوی پیوسته ای مجاز به ثبت نام بدون پوشش پزشکی از ژانویه و تا دسامبر نخواهد بود.
  • اکیداً به دانشجویان توصیه می شود که محتویات پوشش پزشکی را به دقت مطالعه کنند تا اطمینان حاصل کنند که در طول اقامت خود در SA از پوشش کافی برخوردار هستند و مستقیماً با ارائه دهنده تماس دارند.

  گزینه های خود را کاوش کنید:

  لطفاً توجه داشته باشید که Stellenbosch University به هیچ ارائه دهنده کمک پزشکی وابسته نیست. دانشگاه هر گونه پوشش درمانی را می پذیرد، به شرطی که در شورای SA برای طرح های پزشکی ثبت شده باشد. اکثر دانشجویان ثبت نام شده در Stellenbosch University از گزینه های زیر استفاده می کنند:

  • سلامت حرکت
  • CompCare Wellness

  اسناد پشتیبانی از SU International

  • نامه حمایت
  • درخواست نامه ادامه (فرایند تمدید ویزا برای دانشجویان مقطع کارشناسی).
  • فرم تمدید عضویت در کمک پزشکی
  • درخواست دعوت نامه

  توصیفات دانشجویی

  زندگی و امکانات پردیس

  Stellenbosch University می تواند حدود 6500 دانشجو را در تقریباً 31 اقامتگاه دانشگاهی و سایر اقامتگاه های دانشگاهی در پردیس Stellenbosch در خود جای دهد. پنج اقامتگاه در پردیس تایگربرگ، جایی که دانشکده علوم بهداشت در آن قرار دارد، 1000 دانشجوی دیگر را در خود جای داده است. اکثر ماتی که در این دو پردیس تحصیل می کنند (در مجموع بیش از 30000 دانشجو وجود دارد) از خوابگاه خصوصی در Stellenbosch و اطراف آن استفاده می کنند.

  دانش آموزانی که در هر یک از این اقامتگاه ها مستقر می شوند، تحت نظارت یک رئیس واحد مسکونی هستند. رئیس مسکونی به نوبه خود توسط یک کمیته خانه کمک می کند. در هر اقامتگاه، مربیان نیز وجود دارند. مربیان دانشجویان ارشدی هستند که در اقامتگاه ها و سازمان های دانشجویی خصوصی (دانشجویانی که به صورت خصوصی زندگی می کنند) منصوب می شوند تا به دانشجویان جدید در سازگاری با زندگی دانشگاهی کمک کنند.

  هر دانش آموز جدید باید به یک مربی دسترسی داشته باشد. مربی در حال حاضر نقش مهمی را در طول دوره استقبال با کمک کلی در مورد سوالات زندگی دانشگاهی و حمایت روانی اجتماعی ایفا می کند. از طریق مربی، دانشجویان جدید این فرصت را دارند تا در برنامه سلامتی دانشگاه که هدف آن ارتقای سلامتی دانشجویان در طول سال است، شرکت کنند.

  امکانات اقامتی

  • هر اتاق دارای یک نقطه شبکه برای اتصال رایانه شخصی شما به شبکه دانشگاه، منابع اطلاعات الکترونیکی، اینترنت و ابزارهای آموزش الکترونیکی مبتنی بر وب است.
  • امکانات خشکشویی
  • یک منطقه مشترک "اتاق نشیمن" برای معاشرت، تماشای تلویزیون یا فقط "قطع کردن"
  • همه اقامتگاه های زنان و برخی از مردان، دارای یک سالن استراحت عمومی و/یا خصوصی هستند که در آن بازدیدکنندگان می توانند پذیرایی و سرگرم شوند.
  • بیشتر اقامتگاه ها دارای حیاط ها و/یا باغ های زیبا برای بازی و استراحت هستند.

  مکان ها

  • Stellenbosch

   Private Bag X1, Matieland, 7602, Stellenbosch

  سوالات