Keystone logo
© DDStudio
UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

UiT The Arctic University of Norway

مقدمه

UiT دانشگاه قطب شمال نروژ سومین دانشگاه بزرگ نروژ و شمالی ترین دانشگاه در جهان است. موقعیت آن در لبه قطب شمال حاکی از یک ماموریت است. قطب شمال از اهمیت جهانی فزاینده ای برخوردار است. تغییرات آب و هوایی، بهره برداری از منابع قطب شمال، و تهدیدات زیست محیطی موضوعاتی هستند که مورد توجه عموم مردم هستند و دانشگاه ترومسو توجه ویژه ای به آن دارد. در UiT The Arctic University of Norway می توانید مسائل جهانی را از منظر نزدیک بررسی کنید.

دانش در بالای جهان

نمونه کارهای مطالعه UiT تمام زمینه های موضوعی کلاسیک را از علوم بهداشتی ، علوم اجتماعی ، آموزش و علوم انسانی ، علوم و فناوری گرفته تا اقتصاد ، حقوق ، مددکاری اجتماعی ، جهانگردی ، ورزش و هنرهای زیبا را شامل می شود.

تحقیقات اصلی UiT در زمینه قطب ، تحقیقات آب و هوا ، بومیان ، تحول صلح و درگیری ، پزشکی از راه دور ، زیست پزشکی ، فیزیک فضایی ، علوم شیلات ، چشم انداز زیستی دریایی ، زبانشناسی و شیمی محاسباتی متمرکز است.

مرکز مطالعات پیشرفته زبان شناسی نظری، CASTL و CTCC مرکز تحقیقات شیمی و تئوری، UiT، هر دو مرکز مراکز نروژی را بر عهده دارند. در سال 2002، NST مستقر در ترومسو، مرکز نروژی Telemedicine، مرکز همکاری بین المللی سازمان بهداشت جهانی بود.

شبکه ARCTOS در دانشکده علوم زیستی ، شیلات و اقتصاد ، یک رهبر در تحقیقات در مورد اکوسیستم های قطبی دریایی و یک شریک مهم موسسه قطبی نروژ در ترومسو است. گروه فیزیک بر روی نورهای شمالی و تحقیقات فضایی متمرکز است. همه این موسسات از شهرت بین المللی بالایی برخوردار هستند.

این دانشگاه بخشی از FRAM - مرکز تحقیقات عالی شمال برای آب و هوا و محیط زیست (Fram Center) در ترومسو است. هر ماه ژانویه کنفرانس بین المللی Arctic Frontiers از محققان ، سیاستمداران و نمایندگان تجارت دعوت می کند تا درباره مسائل قطب شمال در مرزهای انضباطی گفتگو کنند. دبیرخانه شورای قطب شمال در مرکز فرام واقع شده است. محققان دانشگاه و Fram Center در چندین برنامه بین المللی شورای قطب شمال نقش دارند.

مرکز بین المللی

دانشگاه ترمسو سه ادغام داشته است. در اول ژانویه 2009 UiT با کالج دانشگاه Tromsø و در اول آگوست 2013 با کالج دانشگاه فینمارک ادغام شد. آخرین ادغام در تاریخ 1 ژانویه 2016 با دانشگاه کالج هرستاد و دانشکده دانشگاه نارویک انجام شد.

پس از ادغام UiT تبدیل به یک دانشگاه چند پردیس در سراسر نروژ شمالی شده است. پردیس های اصلی در ترومسو ، آلتا ، نارویک و هرستاد واقع شده اند و بخشهای کوچکتر آنها در شهرهای موی رعنا ، هامرفست و کرکنس است. تعداد دانشجویان و برنامه های تحصیلی به دلیل این ادغام افزایش می یابد. دانشگاه جدید به یک نیروی محرکه مهمتر برای نروژ شمالی و همکاریهای بین المللی در شمال شمال تبدیل شده است.

چرا UiT؟

UiT واقعاً قطبی است

دانشگاه UIT شمالی ترین دانشگاه در جهان است. موقعیت ما در لبه قطب شمال یک ماموریت را نشان می دهد. قطب شمال از اهمیت جهانی روزافزونی برخوردار است - تغییرات آب و هوا ، بهره برداری از منابع قطب شمال و تهدیدهای زیست محیطی از موضوعات مورد توجه عموم است و UiT علاقه خاصی به آنها دارد.

بدون شهریه

UiT یک مزیت مشخص نسبت به بسیاری از دانشگاههای سراسر جهان به همه دانشجویان ارائه می دهد: هیچ هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در UiT در نروژ وجود ندارد.

زندگی دانشجویی در UiT

با استفاده بیشتر از فرصت های موجود در UiT ، می توانید بهترین تجربه دانشجویی را برای خود ایجاد کرده و از طریق پشتیبانی علمی ، باشگاه های ورزشی و سازمان های مختلف دانشجویی در دانشگاه های ما به پتانسیل کامل خود برسید.

تحصیل در انگلیسی در UiT

در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد دانشجویان بین المللی هستیم که می خواهند در UiT تحصیل کنند. یکی از دلایل این شهرت خوب از آنجاست که UiT دوره ها و برنامه های متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. در نتیجه ، پذیرش نیاز به اثبات مهارت نروژی ندارد.

ساخت پل

ساخت پل از طریق بین المللی سازی در داخل و خارج از کشور. همکاری بین المللی پیش شرطی است تا UiT بتواند آموزش عالی و تحقیقات برجسته جهانی را برای دانشجویان ، کارآموزان ، محققان ، گروه های دانشگاهی و کارکنان دانشگاه های همکار ما ارائه دهد.

تحقیق در مورد محیط یادگیری فشرده و با کیفیت

موقعیت مرکزی ما در شمال شمال ، نمونه کارهای گسترده و متنوع تحقیق و مطالعه و ویژگی های بین رشته ای ما را برای پاسخگویی به چالش های آینده منحصر به فرد می کند. شما به عنوان یک دانشجو در UiT ، از معلمانی یاد می گیرید که مفتخر هستند در موضوعی که تدریس می کنند با نسبت مطلوب 1: 8 از معلم و دانش آموز تأثیر بگذارند.

زندگی شهری - طبیعت وحشی

The Arctic Adventurer - آیا آن را در خود دارید؟

ما در Alta ، Harstad ، Narvik ، Tromsø و Svalbard مکان های مختلف تحصیلی خیره کننده ای داریم. مکان ها را کاوش کنید تا کشف کنید که هرکدام از برنامه ها ، ماجراجویی ، موسیقی و هنر گرفته تا زندگی شبانه و فعالیت ها چه چیزی ارائه می دهد.

آمار

15500 دانشجو و 3300 کارمند در UiT The Arctic University of Norway تحصیل و کار می کنند. تدریس مبتنی بر پژوهش است. هشت دانشکده UiT، علی رغم تعهد به مسائل شمال، طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. جامعه دانشگاهی در ترومسو بسیار بین المللی است. بیش از 20 درصد از کادر علمی و 10 درصد از بدنه دانشجویان خارج از کشور هستند. این دانشگاه بیش از 20 برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد انگلیسی را ارائه می دهد و همه دانشکده ها دوره های آموزش زبان انگلیسی را در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

UiT The Arctic University of Norway یکی از اعضای موسس دانشگاه قطب شمال، یک شبکه بین المللی متشکل از 160 موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی در منطقه دور قطبی است. اما دانشگاه با تمام نقاط دنیا همکاری می کند. 200 قرارداد بین المللی تبادل فعال علمی دانشجویان و کارکنان را با موسسات همکار در سراسر جهان تضمین می کند.

  ویژگی های پردیس

  خوابگاه دانشجویی

  سازمان رفاه دانشجویان قطب شمال برخی از بهترین و مقرون به صرفه ترین امکانات اقامتی و پذیرایی را در UiT دارد که پایگاهی عالی برای تحصیل شما و مکانی برای استراحت با دوستان فراهم می کند.

   مکان ها

   • Tromsø

    Hansine Hansens veg 18, , Tromsø

   • Kirkenes

    Rådhusgata 8, 3.etg, , Kirkenes

    • Hammerfest

     Elsa Semmelmanns vei 1, , Hammerfest

     • Harstad

      Havnegata 5, , Harstad

      • Narvik

       Lodve Langes gt. 2, , Narvik

       • Bardufoss

        Bardufoss lufthavn, , Bardufoss

        • Bodø

         Universitetsalléen 11, , Bodø

         • Mo i Rana

          Nytorget 5, , Mo i Rana

          • Longyearbyen

           Longyearbyen, Svalbard

           • Alta

            Follums vei 39, 9510, Alta

            سوالات