Keystone logo

4 کارشناسی ارشد حقوق برنامه ها که در مطالعات حقوقی قانون حفاظت از داده ها قانون حفاظت از اطلاعات بین المللی 2024

فیلترها

فیلترها

  • کارشناسی ارشد حقوق
  • مطالعات حقوقی
  • قانون حفاظت از داده ها
  • قانون حفاظت از اطلاعات بین المللی
رشته های تحصیلی
  • مطالعات حقوقی (4)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

کارشناسی ارشد حقوق برنامه ها که در مطالعات حقوقی قانون حفاظت از داده ها قانون حفاظت از اطلاعات بین المللی

قانون بین المللی حفاظت از داده ها چیست؟
قانون بین المللی حفاظت از داده ها مفهومی فراگیر است که قوانین، مقررات و صلاحیت های قانونی مربوط به حریم خصوصی داده ها را در بر می گیرد. این شامل اصولی است که بر جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، پردازش، دسترسی، افشا و سایر استفاده‌های داده‌های شخصی که به هر نحوی قالب‌بندی شده‌اند، می‌باشد. این می‌تواند شامل فایل‌های کامپیوتری یا سوابق کاغذی باشد، اما شامل اطلاعات دامنه عمومی یا داده‌های غیر شخصی نمی‌شود.

قانون بین‌المللی حریم خصوصی داده‌ها شاخه‌ای از حقوق مربوط به حق افراد برای کنترل جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات شخصی خود، به‌ویژه آنلاین است. هدف اصلی قانون بین المللی حفاظت از داده ها این است که اطمینان حاصل شود که افراد درک می کنند و با نحوه استفاده و محافظت از داده های آنها موافقت می کنند. به دنبال اعمال اصول شیوه های اطلاع رسانی منصفانه است. پردازش داده‌ها تحت قانون بین‌المللی حفاظت از داده‌ها یک حق حریم خصوصی است و فقط در شرایط خاص که توسط قانون تعیین می‌شود، می‌توان آن را محدود کرد.

چه مشاغلی با قانون بین المللی حفاظت از داده ها امکان پذیر است؟
قانون بین المللی حفاظت از داده ها حوزه ای است که به سرعت در حال رشد است. نیاز به آموزش و مقررات در عصر دیجیتال منجر به ارائه برنامه های مدرک حقوق بین المللی حریم خصوصی داده ها در بسیاری از دانشگاه ها شده است. چنین برنامه هایی نه تنها به وکلای آینده در مورد قانون آموزش می دهند، بلکه تجربه عملی را نیز ارائه می دهند که می تواند در هنگام درخواست برای مشاغل پس از فارغ التحصیلی مفید باشد. بسیاری از این سمت‌ها در داخل دولت هستند، اما فارغ‌التحصیلان حقوق بین‌المللی حفاظت از داده‌ها نیز توسط شرکت‌های فناوری و سایر سازمان‌های خصوصی استخدام می‌شوند. مشاغل قانون حفاظت از داده های بین المللی را می توان در هر دو بخش دولتی و خصوصی یافت.

مزایای مطالعه حقوق بین الملل حفاظت از داده ها چیست؟
مطالعه قانون بین المللی حفاظت از داده ها درک چارچوب های قانونی و فنی حاکم بر حریم خصوصی داده ها را فراهم می کند. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا قانون را در عمل درک کنند و می تواند در هنگام درخواست شغل پس از فارغ التحصیلی مفید باشد. مطالعه حقوق بین‌المللی حریم خصوصی داده‌ها شامل کارهای عملی نیز می‌شود، مانند شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی و انجام آن. این ترکیب تئوری و کار عملی به دانشجویان در هنگام درخواست برای مشاغل قانون حفاظت از داده های بین المللی مزیتی می دهد.

در طول مدرک حقوق بین‌المللی حفاظت از داده‌ها چه چیزی را مطالعه خواهم کرد؟
در طول برنامه های مدرک حقوق بین المللی حفاظت از داده ها، دانش آموزان ترکیبی از دروس اصلی و انتخابی در حقوق و فناوری را مطالعه خواهند کرد. اینها با ارائه مثال‌هایی در زمینه و بررسی اصول قانونی مانند حق اطلاعات، رضایت، کیفیت داده‌ها و محدودیت هدف، درک قانون بین‌المللی حریم خصوصی داده‌ها را بیشتر می‌کنند.

درجه LLM یا کارشناسی ارشد حقوق یک درجه تحصیلی دانشگاهی است که اغلب از سوی دانشجویان دارای درجه کارشناسی حقوق که می خواهند در یکی از حوزه های خاص تحصیلات حقوق از تعلیمات کامل تری برخوردار گردند، دنبال می شود. برنامه های LLM پژوهش بنیان است و عمدتاً یک سال به طول می انجامد.